Een 2de ontsluiting van de Rijper Kerkstraat Ier Wim Heine 45 Wim Heine is naast voorzitter van de OHVook de grote motor achter de Coöperatie Dorpsher- stel De Rijp. In de Kroniek zal hij bij tijd en wijle de voortgang en/of belangrijke punten bespre ken van onderstaand project. di- lar an ■m ite ie- as 'ij- en im jrt iet >rs rei te im iet hij ijn te hij en rei >ij- in en hij en lie als ar- rP ig ■er Van de 103 aangeschreven bewoners zijn 65 reacties binnengekomen, waarvan ca. 70% het bouwplan ondersteunden en ook weer ca. 70 beide bruggen afwees. Conclusie van de gemeente was dan ook niet verassend door te besluiten af te zien van een brug, en verder te gaan met de discussies over het bouwplan. Voorwaar een eerste voorbeeld van een digitaal referendum in De Rijp. Over de inhoud en methodiek is nog wel wat te zeggen, maar het middel leent zich heel goed om mensen bij de besluitvorming over hun woongebied te betrekken. Chapeau gemeente voor de methodiek, maar jammer van het geld en de verloren tijd. De titel boven dit artikel is de naam gegeven door de oude gemeente Graft-De Rijp in het rapport 'Ontwikkelingsvisie oude schoollocaties (2014)', dat ook handelt over de Jo zefschool. De gemeente was destijds niet helemaal zeker of woningbouw op het terrein van de Jozefschool zou leiden tot meer verkeer. Zij schreef dan ook dat nader onderzoek naar een mogelijke verbreding van de bestaande of zelfs een nieuwe brug geboden was. De nieuwe gemeente Alkmaar heeft zich bij de fusie verbonden om de besluiten en uit gangspunten van het oude gemeentebestuur te respecteren. Dat wil niet zeggen dat ze stonden te trappelen een nieuw onderzoek te starten. Zij zagen daar ook nauwelijks rede nen voor, omdat de buurt via haar buurtvereniging al had laten weten geen andere brug te willen en de kosten van een dergelijke'2de ontsluiting'wellicht heel hoog zouden zijn. Zij hadden echter niet gerekend op de Pv- dA-fractie, die de wet houder fijntjes aan de oude toezegging wist te herinneren. Niet duide lijk is overigens waarom men dit verzoek eigen lijk deed. De buurt wilde echt geen brug en de initiatiefnemers voor de bebouwing van de Jozefschool (Dorpsherstel) zaten al helemaal niet te wachten op nog verdere vertraging van hun bouwplan. Verloren tijd en geld dus. Niettemin kon de wethouder weinig anders doen dan een onderzoek instellen. Vanwege de kosten en de verwachte uitkomst koos hij wijselijk voor een 'light versie' Dit betrof een digitale enquête onder buurtbewoners met drie vragen: a) Stemt u in met het bouwplan Jozefschool en met de huidige loopbrug? b) Ziet u meerwaarde in een autobrug op de huidige plek van de loopbrug (met paal in de Kerkstraat)? c) Bent u voorstander van een autobrug ten noorden van het witte huisje Kerkstraat 36?

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 45