Raadhuisberichten Hij is weer van u, veel leesplezier. Eric Berkhout 3 We hadden ook weer de jaarlijkse Zome- ravondwandeling. Dit begint een beetje 'een dingetje'te worden omdat de belang stelling vaak te wensen over laat. Deze keer niet. Er waren ruim dertig belangstellen den, die gezamenlijk de zgn. Jan Boon-rou te door De Rijp hebben gevolgd. De zoekplaatjes waren lastig deze keer. Toch werden er twee van de vier opgelost. Op pagina 34 gaan we er nog even verder op in. Een foutje van de redactie m.b.t. een- foto van Schermerhorn. Deze was niet van uit de Mijzen genomen, maar vanuit de Ei- landspolder. Ondergetekende kwam daar ook achter na een rondje fietsen, alleen lag de Kroniek toen al bij de drukker. Onze jaarlijkse excursie dan... Vorig jaar hebben we het'wie het eerst komt, wie het eerst maalt-systeem hebben afgeschaft, en zo kregen we voor het eerst te maken met meer vraag dan aanbod. 96 Leden gaven zich op, terwijl er in de bus'slechts' plaats is voor 64 personen. Omdat alles gebaseerd is op dit laatst genoemde getal, was het voor de organisatie niet mogelijk een en ander aan te passen. Wat staat er in deze Kroniek? Fred Hoek trapt af met een groot artikel over het Rij per dooienfonds. Een artikel dat al een tijd je op de plank lag. Dick Beets laat ook weer van zich horen, deze keer gaat het over een 'oude liefde'van hem: paarden. Fred Oude- jans vertelde over het 5O-jarig bestaan van de museummolen aan de Noordervaart, Cora Ney tekende het op. Nog een jubile um van 50 jaar: het Beschermd Dorpsge zicht in De Rijp. Maja de Jong-de Herder gaf een presentatie in de Groene Zwaan, de tekst hiervan is verwerkt in een uitge breid artikel De ontwikkelingen rond het tuindersmo- numentje verlopen vlotjes. De vergunnin gen hebben zes weken ter inzage gelegen zonder dat er bezwaar is gemaakt. Het paard van Graft gaat binnenkort verdwij nen, en smidse Norma de Vries gaat zo snel, dat het monumentje - met een kleine slag om de arm - eind september of begin oktober al onthuld kan worden. In de vol gende Kroniek een uitgebreid verslag van deze dag. Op 30 juni stond de OHV met een stand op het festival ter ere van het 375-jarig be staan van de Starnmeer. Er kon ter plekke ingetekend worden op het jubileumboek hierover. Echter, de voorinschrijving is daarmee niet afgesloten, dus haast u om aan te sluiten (aanmelding bij de OHV!). Ondanks dat er op het terrein van alles was te doen, mochten we ons verheugen in een grote belangstelling. De leden die mee kunnen, hebben hiervan inmiddels bericht gekregen, de 'afvallers' hebben volgend jaar een streepje voor. September alweer en daarmee is ook Kro niek nummer 3 een feit. Er is veel gebeurd afgelopen kwartaal, waarvan hier een kor te bloemlezing. Zo hebben we 16 mei jl. de Algemene Ledenvergadering gehouden 'Bij Ernst' aan het Oosteinde. Alles was tot in de puntjes geregeld, dachten we...dat het anders liep, kunt u nalezen op pagina 33. O

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 3