De Kralingerbrug Voor en tegen 39 eg an op )ie eg iet en moderne, grote stalen brug, een meter breder dan de oude. Toen heeft Redt De Rijp haar eerste actie gevoerd. Ze hielden een huis aan huis enquête onder de bevol king. En wat bleek: er waren maar vijftien stemmen voor de stalen brug, de rest was allemaal voor het behouden van de brug in hout. Toen tijdens de gemeenteraadsvergade ring duidelijk werd dat de burgemeester toch het plan van die ijzeren brug wil- Maar in het dorp ontstond nu een schei ding der geesten, want er waren ook mensen - vooral oude Rijpers - die vóór de nieuwbouw waren. Die maakten zich kwaad over waar die nieuwkomers zich mee bemoeiden. Nog niet op dat moment, maar wel later na een aantal acties, is de vijandschap tussen voor- en tegenstanders van Redt De Rijp tot zo'n grote hoogte gestegen dat er door de tegenstanders geld werd geboden voor elke steen door de ruit van een Redt De Rijp-aanhanger, en er waren bedreigingen. de uitvoeren, is Cor opgestaan en heeft 'schande'geroepen. Daarna hebben ze de bevolking op de hoogte gebracht met een pamflet dat ze op Cors lichtdrukmachine vermenigvuldigden en waarin ze uiteen zetten hoe de burgemeester de uitslag van de enquête naast zich neerlegde, en daar mee de bevolking gewoon negeerde,en dat Redt De Rijp nu voor een harde actie ging. ve or tje ;n, en ou m- let en en 10- en de in rist <e- ?rd ter st. de iet en >m de id, >m ip- /el ig- Het volgende slachtoffer van de vernieu wingsdrift was de brug over de Kralinger- gracht, een oude houten ophaalbrug die vervangen zou moeten worden door een Cor heeft een houten brug getekend, de benodigde stukken naar Monumenten zorg gestuurd en gevraagd hoeveel subsidie ze konden krijgen. Ze kregen ongeveer tachtig procent subsidie en waren daarmee ver beneden de prijs van de stalen brug. En toen was het oorlog in het dorp. Toen ik een relatie kreeg met Corne lls de Jong, waar schuwde burge meester Over de Linden me dat 'die man niet deug de'. Redt De Rijp, en dus ook Cor de Jong, waren zijn vijanden.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 39