Varen met de museumboot Maria-Lijntje Susan, veel succes! De volgende pen is van Frits Lieman ten, de registratie, het deskundig opbergen in het depot, het behoud en adviseren bij restau ratie. Het klimaat; temperatuur, luchtvochtgehalte en wering van zonlicht is hierbij belang rijk. Ook ben ik betrokken bij de educatieprojecten; elk jaar bezoeken honderden scholieren ons museum. Maar mijn functie is niet eng afgepaald. Jenny betrekt mij bij alle facetten hier In 't Houten Huis. Waarom de stap genomen om in De Rijp werkzaam te zijn? Ik houd van een klein museum, een historisch museum. Tijdens de sollicitatieprocedure merk te ik de korte lijnen, de gemoedelijke sfeer en de deskundigheid van de vele vrijwilligers. Daar bij, en ook belangrijk, ligt De Rijp wat dichterbij dan mijn vorige werkkring. Wat wil je de komende periode bereiken? Ik wil vooral voor een langere termijn productief zijn. Nu al veel tijd steken in het leren kennen van de museumcollectie, het (mede) organiseren van nieuwe tentoonstellingen en educatie projecten. eu- en. los. /an eer net ïin- aar Met een groep vrienden of familie of collega's (minimaal 10 personen) een heerlijk dagje uit, dat vaarplezier en geschiedenis combineert. Er zijn verschillende mogelijkhedenos ten inclusief toegang Museum In 't Houten Huis is€ 15 per persoon. Andere mogelijkheden zijn een vaararrangement naar het Fort bij Spijkerboor met een rondleiding in het fort of een bezoek aan de Museummolen in Schermerhorn. Kosten (inclusief toegang fort/museummolen en museum) 17,50 p.p.. De afvaart bij museum In 't Houten Huis, Tuingracht 13,1483 AP De Rijp. U kunt zelf de vertrektijd bepalen. Voor meer informatie kunt u ook terecht op de website van het museum: www.houtenhuis. nl/varen 55

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 55