Dus...noteer in uw agenda.. 24jun2018 Boekenmarkt in het Museum..!! 53 ret- De ieft Een zelfportret van Jan Kieft, in militair uniform, is gerestaureerd en in de expositie te bewonderen, evenals de bruiklenen van verschillende musea en particulieren. De ten toonstelling in museum In 't Houten Huis duurt van 3 juni t/m 28 oktober 2018. Bi- i: in 337 md In augustus 1831 heeft Jan Kieft als lid van de Schutterij in De Rijp de tiendaagse veld tocht meegemaakt. De opstand van de Belgen werd snel onderdrukt, maar de militaire inbreng van Jan is niet bekend. Wel leverde de veldtocht hem werk op; in 1831 heeft hij verschillende hoge officieren geportretteerd. Bijvoorbeeld is generaal der Infanterie Gijsbertus Martinus Gort Heijligers (1770-1849) op het doek vastgelegd en bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum. De beroemde Beemsterling Jacobus Bouman, agrariër, historicus en grondlegger van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, is ook door Jan Kieft geportretteerd, evenals zijn ouders en vrouw Aaltje Olij. Museum In 't Houten Huis heeft in haar collectie ook diverse werken van Kieft. Een schenking van twee portretten die Jan van zijn vader en stiefmoeder Antje Bruntink heeft gemaakt was aanleiding voor een tentoonstelling in 1976. Ook bezit het museum de portretten van de welgestelde Amsterdammer Nicolaas Bastert en zijn vrouw Jacoba Cornelia Moltzer. Deze twee portretten zijn met financiële hulp van de Vereniging Rem brandt gerestaureerd. Onlangs heeft een schenking plaats gevonden van de portretten van Maria Elisabeth Kemper en Gerrit Ruyter (Beemster familie). Jan Kieft staat bekend als een zeer bekwaam portretschilder en schilder van figuurstuk ken; landschappen, waarin figuren het hoofdmotief vormen. In 1839 werd hij tot lid be noemd van de Amsterdamse Academie. Uit zijn huwelijk met de veertien jaar jongere Henrietta Stephina Bresser werden een dochter en drie zoons geboren. Jan overleed op 72-jarige leeftijd op 20 december 1870 te Amsterdam. Van de vele werken van Kieft is het portret van Jan Boon jr. het meest bekend in De Rijp. Jan Boon was de laatste reder in het dorp en liet, kinderloos, zijn bezittingen na in een Maatschappij ter bevordering van de nijverheid, later de Stichting Jan Boon.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 53