de ✓or- 47 ste. me a kt. ge- aeg ge- cht uitemdelijk viel het reuze mee. Onze zor gen waren gebaseerd op het feit dat de beoogde plek wordt ingenomen door het paard (van de Paradepaarden). Wij vonden dat het paard op een andere plek hoorde te staan, want juist voor dit paard, op de grens van Graft en De Rijp moet afgewe ken ken worden van de route. igs- aed L94 Tenslotte zal er een aan duiding bij moeten ko men. Het zal u niet verba zen, maar de titel van dit artikel sprak ons het mees te aan: Hommage aan DE LAATSTE TUINDER. den gemaakt door de siersmidse Norma de Vries uit Oosthuizen, die haar smederij dichterbij heeft, namelijk in Middenbeem- ster, naast de travalje. Ze heeft eerder dergelijke beelden ge maakt, dus we hebben alle vertrouwen in haar. Afgelopen Hemelvaartsdag heeft ze in bovengenoemde smederij een begin gemaakt met het beeld. In een reactie via de e-mail liet ze de redactie weten het ma ken van het beeld 'een uitdaging en een eer te vinden'. Ondertussen zijn we bezig geweest een goede plek te verwerven tussen Graft en De Rijp. Dat leek in eerste instantie wat stroever te gaan dan we dachten, maar. Deze gaat o.a. van Grootschermer naar West-Graftdijk, en dan is Graft ingaan (en dan weer terug) geen logische route. Dus ons voorstel aan de gemeente was om het paard te verplaatsen naar het veldje met de speelwerktuigen, net over de brug naar de Graftermeer. En dat is gelukt..! De onderhandelingen hierover zijn inmiddels in een afrondende fase. In een brief van de gemeente Alk maar aan de OHV van 20 maart jl. geven zij toestemming tot plaatsing van het monu ment en verplaatsing van het paard. Ver wacht wordt dat de bijbehorende omge- vingvergunning slechts een hamerstuk zal zijn. Wel moeten we als OHV zelf zorgdra gen voor de verplaatsing van het paard. Het is de bedoeling dat het beeld na realisatie overgedragen wordt aan de gemeente Alkmaar

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 47