i Hr 1 Dick Beets 41 jes. Op de kaart van 1633 van P. Wils is te zien dat twee daarvan namen hadden, t.w. Reijsoort en Neskenoort. Ook op de Coogh (Kogerpolder) was zo'n landpunt. Deze eilandjes werden allemaal ingepolderd. De landpunt Neskenoort lag pal naast het Kamerhop en is op de Starnmeerkaart van 1643 van Nicolaas Stierp terug te vinden aan de noorddijk van de Starnmeer bij de Laanweg. Reijsoort lag meer naar het wes ten en m.i. tegenover wat nu resort De Rijp is. Ik vind het moeilijk de kaart van 1633 van vóór de inpoldering te vergelijken met de kaart van 1643 van na de inpoldering, De schiereilandjes aan de zuidkant van het Schermereiland. Bronnen: Noordhollands archief; Zaans Archief, Waterlands ArchiefJoop Stolp 'Spitten in een ver verleden' Fotomateriaal: Dick Beets, E.Berkhout, Piet Koster; Beeldbank oudheidkundige ver enigingen Schermereiland en Zaanstreek. op het oude land werden geplaatst. Dit omdat dan de opvoerhoogte naar de ring vaart minder zou zijn. maar ik ben geneigd te veronderstellen dat het voormalige molenerf dat nu nog zichtbaar is aan de noorddijk wellicht een overblijfsel is van het oude Reijsoort. Dit te meer doordat het ook nu nog hoger ligt dan de polder en de molens vroeger Eens was dit een molenerf aan de Noorddijk. Het voormalige Reijsoort ar- dj- ig- ijn at Ik ?n jn fi le) ia et et ee :ij- et ?n Vóór de Starnmeer bedijkt was en een pol der werd, waren er aan de zuidzijde van het Schermereiland een paar schiereiland- x -

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 41