Raadhuisberichten O 5 Hij is weer van u, veel leesplezier. Eric Berkhout r 3 Dan nog even een redactioneel blundertje uit de vorige Kroniek aanhalen. In de rech terbovenhoek van de coverfoto staat nor maal gesproken de jaargang en het num mer. Zonder u te willen vermoeien met de technische details van het opmaakpro- gramma....op de cover van maart-Kroniek ontbrak dit....excuses daarvoor. Op het zoekplaatje in de voorgaande editie werd - ondanks dat het een flinke poos te rug was - verrassend veel gereageerd. Van de acht afbeeldingen werden er maar liefst vijf herkend. Op foto 3 stonden Jan Wie- dijk Elisabeth Honing. Op foto 4 Pieter Wiedijk Elisabeth Terpstra. Op foto 5 Sij- brand Booij Adriaantje Geertje (Jaantje) Hop. Op foto 6 Hendrik Booij Sijtske Adri ana (Sietske) Hop, en op foto 8 stonden Jan Hop Trijntje Heinis. Alle paren trouwden in WO II in Graft, Graftdijk of Grootscher- mer. Deze keer uiteraard weer vier nieuwe zoekplaatjes. Nummer 2 van 2018. Het nadeel van een kwartaalblad is dat er slecht ingespeeld kan worden op de actualiteit. Ik kan u ook niet meer oproepen naar de Algemene Le denvergadering bij Ernst te gaan, want dat is, als u dit leest, alweer bijna drie weken geleden. Een vergadering waar u zich voor aan moest melden, omdat het bestuur niet wilde blijven zitten met de aangeschafte taart en andere hapjes...Een vergadering ook waarin we iemand wilde verrassen., maar deze persoon meldde zich af voor die avond. Het wachten is nu op een volgende gelegenheid.. In deze Kroniek vindt u een inlegvel met het aanmeldingsformulier voor de jaarlijk se excursie, die ons dit jaar naar naar cul turele hoofdstad van Europa Leeuwarden zal voeren. Zoals u weet, gaan we loten bij (te)veel animo.Vorig jaar was dit niet nodig, laten we hopen dat dit zo blijft... We gaan wederom uitdelen. In het kader van 'onbekend maakt onbemind' zijn er vijftig exemplaren van de Kroniek rond gebracht. Voor de vorige Kroniek was dat in de Starnmeer. Het heeft ons drie nieu we leden opgeleverd. Voor deze uitgave is Driehuizen aan de beurt. Wat staat er in deze Kroniek? Cora Ney trapt af met een groot artikel. Deze keer neemt ze ons mee naar de Spaanbrug, die bij Driehuizen de Schermerringvaart overspant. Dick Beets schrijft over de Star nmeer en wat daar allemaal is veranderd. Fred Hoek stuitte op oude ansichten uit voormalig Nederlands Indië en schreef er een artikel over. Verder nog een verhaal over een onge wenst beeld in Driehuizen en de laatste stand van zaken wat betreft het tuin- dersmonumentje waar wij ons als OHV voor ingespannen hebben. Ook onze vaste rubrieken ontbreken niet.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 3