1 I ie ie I, t De pont naar Oost-Knollendam 1 Het pontje van De Woude 39 5 1 Tegenwoordig is er de mogelijkheid met een door eigen handkracht voortbewogen pontje van de Starnmeer naar Oost-Knol- lendam te varen. Dit pont wordt aange dreven d.m.v. een tandwielsysteem en een ketting die op de bodem van de Knollen- dammervaart ligt. Dit pontje is alleen be doeld voor wandelaars en fietsers, doch ik heb er met eigen ogen ook wel eens een pony zien overvaren. Niet alleen de pony natuurlijk, ook waren daar bij de (waar schijnlijke) amazone en de moeder van die laatste. Voor de tijd van het huidige pontje was er te Oost-Knollendam, op dezelfde plek, een kabelpont. Evenals elders werd daar voor fietsers en wandelaars veelvul dig gebruik gemaakt van de roeiboot. Be ginjaren negentig nam het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer het oude pont uit de vaart en deed het hiernaast ge noemde kettingveer zijn intrede. Deze ver binding over de Knollendammerringvaart staat bij de 'Vrienden van de Voetveren'. bekend onder nummer NH 15. ?n ;n n- ig in ?n or 3 r 2» Tegenwoordig een redelijk groot pont, waar ook de enige boer die zich momen teel nog op het eiland bevindt, met zijn trekker en daarachter kar met een volle melktank overheen kan. Het betreft een vrij-varend exemplaar. Vroeger net als op alle andere plaatsen rond de polder een kabelpont met daarbij een roeiboot. Dit pontje heeft als bijzonderheid dat je hier mede wel over moést en moét wil je op

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 39