id g- n- ;n 11 ar id terschap Het Lange Rond. De burgemees ter krijgt advies om de Spaanbrug op te nemen in het plan voor de ruilverkaveling en via die weg een subsidie aan te vragen. Vanuit financieel oogpunt een slim plan, maar ruilverkaveling is een proces van lange adem, en de buurtbewoners vrezen dat het zo nog jaren gaat duren voor er werkelijk iets gedaan wordt aan de steeds gevaarlijker wordende brug. Zo schrijft de heer Bulsink in 1980 uit hoofde van zijn functie als medewerker technische dienst van het Waterschap: "De brug verkeert momenteel in een zéér gevaarlijke en gammele toestand, zodat het m.i. gewenst is dat deze gesloopt dan wel volledig afgesloten wordt voordat er eventu ele ongelukken gebeuren". De gemeenteraad voorziet nu ongelukken of andere problemen en schrijft de fami lies van Dam en Veldhuis een brief: "Het is onverantwoord de brug tot dat tijd stip (de uitvoering van de ruilverkaveling) te blijven gebruiken, omdat daar risico's aan verbonden zijn. Het is zelfs de vraag, of de bordjes die er nu staan met het opschrift ‘voor eigen risico' wel alle verantwoorde lijkheid van U als eigenaren uitsluiten''De brug moet nu echt op korte termijn wor den afgesloten, ook voor wandelaars en fietsers. De bewoners van de Menning- weer zijn het niet eens met dit besluit en schrijven in augustus 1980 een brief, on dertekend door drieëndertig bewoners, aan de raadsleden waarin zij aangeven geen jaren te willen wachten op een nieu we brug. Zij eisen herstel of vernieuwing van de Spaanbrug op korte termijn: "Afsluiten zou voor het toch al geïsoleerde gedeelte van de gemeente onaanvaardbare consequenties hebben. De vrij zware fiets tocht voor onze in Alkmaar schoolgaande kinderen zou ca. 1 x zo lang worden en de mogelijkheid om Alkmaar met openbaar vervoer te bereiken zou praktisch komen te vervallen door het onbereikbaar worden van de NZH-bushalte aan de Oostdijk". De gemeenteraad antwoordt dat zij begrip heeft voor hun situatie, maar, gezien de kosten, met de bouw van een nieuwe brug toch echt wil wachten op subsidie van de ire de lat au ei- an ug en iet le de ug iet l/a- ?r. ?n ?n

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 11