Nieuwe aanwinst/aankoop D D Nieuwschoolproject met De Balein 54 In november heeft het museum het olieverfschilderij Koe in de Schermer van Klaas Czn. Weeshoff (1823-1896) gekocht voor de collectie. Andere aanwinsten zijn o.a.: - Een beeldje van een Inuit in kajak, een speelgoed houten paard met wagen, een hou ten half model van een schip, het boek Polystyreendrukken van Joyce Ennik en een hou ten spaakwiel. D -I -I C n \A SI r< zi P< B. S D V. L< H ni hi Het museum gaat samenwerken met basisschool De Balein in een meerjarig project FILM HET VERLEDEN - De Gouden Eeuw van het Schermereiland. Het doel van het project is dat de leerlingen zich te verdiepen in de collectie van het museum om zo kennis te ont wikkelen over het verleden van hun eigen omgeving. Het is opgezet voor de leerlingen van de bovenbouw (groep 6 t/m 8). leder jaar start groep 6 in februari met onderwerp/ persoon uit de geschiedenis van het Schermereiland. Dit jaar is gekozen voor Jan Janse Weltevree. De leerlingen maken, onder begeleiding van hun leerkrachten en Werkgroep Techniek van het museum, een animatiefilmpje. Het jaar daarna gaan ze als groep 7 een documentaire maken over de vaste collectie van het museum. Het jaar daarop sluiten ze als groep 8 hun project af met een tentoonstelling, over alles wat ze de afgelopen twee jaar gemaakt en verzameld hebben, in de galerij van het museum. Op het schilderij staat een prijs- koe in de wei met op de ach tergrond zicht op de Grote kerk van Alkmaar. Klaas Czn.Weeshoff schilderde deze koeien of stieren groot en hoog op de voorgrond en de op achtergrond compo neerde hij een romantisch land schep met vaste elementen zoals een hekje, schaapjes en eendjes. Het schilderij krijgt een plek in de vaste collectie op de 1e verdie ping van het museum. Bijzondere is dat we bij het schil derij een object kunnen hangen, wat altijd te zien is geweest in het oude museum en nu al jaren in het depot ligt. Het plankje met De Langste koe, een kermisattractie uit 18de eeuw. Een anamorfose van een waterende koe. (meer over Weeshoff in de volgende Kroniek)

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 54