Veranderingen 45 ch de Van de andere Zomerdijken-tak - de ka tholieke - kon alleen Siem Zomerdijk goed biljarten. Lang werd aangenomen dat ze geen familie van elkaar waren, maar een DNA-onderzoek uit 2008, geïnitieerd door Jaap Zomerdijk, wees anders uit. De pro testante en de katholieke Zomerdijk-tak stammen af van dezelfde stamvader. Er bleek ook nog een derde hobby te zijn, al is het de vraag of iets wat één keer per jaar gedaan wordt wel onder die noemer geschaard kan worden. Het was ook niet besproken die avond, maar de volgende dag gemeld aan Fred per telefoon. 'Dat was ik nog vergeten te zeggen. Ik ben ook van 1957 tot 2007 ieder jaar Sinterklaas geweest...We gingen langs allerlei instellin gen en tehuizen in Den Haag en omgeving. En hier op Graft was ik altijd de Sinterklaas van De Baanbreker..'. Vijftig jaar Sinterklaas..?! Je zou bijna con- lachend: 'Ik ken niet verliezen, al zou 'k nog zo graag willen...'. Fred en ondergetekende kunnen hier sma kelijk om lachen. Bij Fred's vraag wat de grootste verande ring was in zijn leven, wordt hij ernstig en trekt er voor het eerst die avond een kleine schaduw over zijn gezicht. 'Ja, mijn vrouw, hè...die is al een maand of wat weg. Ze zit in de Molentocht in Purme- rend. Dementie...dat is niet leuk. Ik ga er een of twee keer in de week heen, maar ze herkent me niet meer. Het is al lang aan de gang, maar het kon zo niet langer. Ik voelde me zo belazerd toen ik haar wegbracht. Ja, een hard gelag, maar ik hou mezelf voor dat zenu beter af is...'. Met alleen zijn, lijken de dagen ook wel langer te duren, maar ondanks dat hij geen echte hobby's meer heeft, komt hij de da gen nog wel door. 'Ik ga wel eens naar beneden voor een kop- pie, en praat veel met pater Weel en Sjefvan Straaten. Ik lees twee kranten, ja want ik wil wel bijblijven. Ik kijk veel sport op tv, voetbal, tact gaan leggen met het Guinness Book of Records.... at, iet ;rs •rZ iet ijn og :ht og en gt fa in ok ler or ok er hij ie- tie lar in ait bij Tl- el- en j is iet de Id', ie- hij Toon Zomerdijk tijdens een biljartwedstrijd

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 45