Trouwen Werkzame leven i 43 (maar liefst) vier artsen met de verlossende woorden: 'non tropical' - niet geschikt voor de tropen. Ondanks dat hij donders goed wist wat dat inhield, speelde hij zijn rol nog even door. In (echte) tranen beklaagde hij zich hoe spijtig hij het vond om niet naar Neder- lands-lndië af te kunnen reizen. om er een te kopen. Maar op een gegeven moment kwam het bericht, we kregen geen huis, maar een huisbaas. Willem de Wit, die had dat even onderhands geregeld met de kerk. Ik heb het nog jaren gehuurd, maar altijd in onmin met hem geleefd. Toen het nog van de kerk was, lag zijn zoon Piet eens languit in de dakgoot, zogenaamd aan het werk. Ik zei toen: Zo Piet, aan het uren ma ken? Het was voor rekening van de kerk, en die betaalde toch wel...'. Nee, die De Witten en ik, dat strookte niet...' Ie d k- T1 >n ei id in ■n Tl er Natuurlijk moest er ook uitgekeken wor den naar een baan. Voor een Nederland in opbouw leek 'de bouw'de meest logische keuze. Hij was twintig, had nergens voor geleerd, en liet zich toen in Amsterdam 'omscholen'zoals dat heette, tot metse laar. Op de vraag van Fred of hij dit altijd al wilde worden, zei hij: ‘Nee, welnee, man... maar ja, je moste toch wat..’. Hij vormde een ploeg samen met Gerrit Timmer, Jan van Dalen, Siem Smit en Piet Commandeur. In dienst bij aannemers als Boten Henselmans. Werk zat. De Zaan, Alk maar, maar ook de in opkomst komende Begin jaren vijftig ontmoette hij bij de gymnastiek en bij de door (onder ande re) hem opgerichte kanovereniging 'de Argonauten', zijn toekomstige vrouw. Cor Akkerman en Antje Kroone runden een groentezaak in de Rechtestraat. Toen 181, nu nummer 29. Ze hadden drie dochters: Neeltje,Trijntje en Bregje. Voor deze laatste viel Toon Zomerdijk als een blok. Op 2 juni 1953 werden zij in De Rijp in de echt ver bonden door gemeentesecretaris Dirk Ap pel. Ze gingen wonen in het klooster aan de Kralingerbuurt en zouden daar ruim 25 jaar blijven. Ook hun twee zoons Cor en Anne kwamen er ter wereld. Op de vraag hoe het daar was, begint hij te lachen. 'Het doopsgezinde klooster zijn vier wonin gen op een rijtje en we waren allemaal bezig De zaagselhandel van Bora en Toon in Graft

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 43