o 'c£MJ Raadhuisberichten ar Hij is weer van u, veel leesplezier. Eric Berkhout 3 De eerste Kroniek van 2018. Een gedenk waardig jaar gaat dit worden, want het is deze maand 40 jaar geleden dat de OHV opgericht werd. In kleine stapjes verwor den van een gestencild blaadje naar een heus, full color tijdschrift. Tijdens de Algemene Ledenvergadering gaan we dit op en bescheiden manier vie ren. Verderop in deze Kroniek de details. Ook hebben we afgelopen december de 'Onbekend maakt onbemind-actie' her haald. Deze keer hebben we 50 Kronieken verspreid in Grootschermer en omgeving. Onbekend kunnen we nu niet meer zijn, maar onbemind nog zeker wel. Het heeft slechts één nieuw lid opgeleverd. We gaan natuurlijk door. Deze keer de Star- nmeer en Spijkerboor... De Kroniek zal in 2018 inzoemen op de Starnmeerpolder. Deze bestaat 375 jaar en dat is reden om er extra aandacht aan te besteden. In Dick Beets hebben we een nieuwe, enthousiaste schrijver gevonden. Hij overlaadt de redactie met artikelen. We kunnen niet alles kwijt, dus zullen zij uit eindelijk in eigen beheer nog een boekje uitgeven over dit jubileum. Dan de zoekplaatjes van de vorige keer. Mevrouw Anneke Kroon uit West-Graftdijk mailde de redactie. Zij dacht dat foto 1 het huis en erf van Aris Boldewijn aan de Noor- derstraat was. De foto daaronder was na tuurlijk West-Graftdijk met de nieuwbouw in op komst. Ook dacht ze dat de militair in de Rechtestraat Haitze de Vries was met zijn vriendin/vrouw. Als laatste het voet balteam uit Graftdijk, genomen rond 1975. Er werd massaal gereageerd door u. Alle namen zijn inmiddels bekend Wat staat er in deze Kroniek? Cora Ney trapt af met een artikel over de Starnmeer. Ze belicht de zgn. jaagstations en met name een die stond in de Kogerpolder. We blijven in de Starnmeer met het artikel van onze nieuwe auteur Dick Beets over de verdeeldheid (in gemeentelijk opzicht) van deze polder. Cees Molenaar is ook een nieuw op schrij- versgebied. Hij beschrijft de sloop van de Dam- en Kralingerbrug in De Rijp, en de excursie naar Harlingen waar één van deze bruggen herbouwd is. Fred Hoek gaat nog even verder over de OVW-ers uit ons ge bied. Als laatste hield ondergetekende een interview met Toon Zomerdijk. y e Nog een leuk nieuwtje: De VVV, museum In 't Houten Huis en de Oudheidkundige ver eniging hebben de handen ineen geslagen om een nieuwe versie van het boek 'Ge bouwd in De Rijp' uit te brengen. Het vori ge boek stamt uit 1991maar er bleef toch vraag naar. Aanvankelijk was het idee om een herdruk te maken, maar dit zou De Rijp geen recht doen, daarvoor is er in bouw kundig opzicht veel te veel veranderd. Dit nieuwe boek geeft ons ook mooi de ge legenheid het geschrevene te updaten, kleine schoonheidsfoutjes eruit te halen en panden die de vorige editie niet gehaald hebben, toe te voegen. Als u in de komen de tijd zomaar eens een vraag krijgt over uw woning, weet u waar het over gaat.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 3