le- if Fred Hoek Met dank aan Ineke Groot en Martin de Graaf. 39 Hele dagboek lezen.. https://kennemerbatal]on.wordpress./com tum volgnummer, de 6e man met de de zelfde geboortedatum). Bij zijn verblijf in Engeland heeft hij, vol gens zijn dagboek, ontmoetingen met zijn oudere broer Willem. Die had zich aange sloten bij de Royal Netherlands Army, en was gestationeerd bij de South East Forces (S.E.F.) Depot in Londen. De bezoeken von den over en weer plaats en ze lieten elkaar de steden en omgeving zien. Echter, de belangrijkste bijdrage die Cor heeft geleverd, is de nauwgezette overle vering van zijn lotgevallen gedurende zijn Indië-periode. Nadat Cor vanuit Oostende in Engeland arriveerde, begon hij aan een dagboek, althans hij schreef aan het thuis front. Hij hield dat vol tot zijn terugkomst in Rotterdam. Het dagboek, met de naam 'Lust je nog peultjes', wordt gevormd door de brieven die hij dagelijks aan zijn vader schreef. Zijn vader heeft de brieven be waard en zijn kleinkinderen, de dochters opgetekend. Het dagboek is zeer lezens- waardig en in goede stijl overgebracht. Cor huwde met Reinie Kroon (1926-2007) en ging in de jaren vijftig wonen aan het Vlaander 292 (nu no.1) in De Rijp. Cor Groot vertrok in april 1960 uit De Rijp om als metaalfreezer voor de Lips scheeps- schroevenfabriek in Drunen te gaan wer ken. Een bloeiend bedrijf, waar op het top punt 2500 mensen werkten, maar door het verdwijnen van de Nederlandse scheeps bouw noodlijdend werd en uiteindelijk, na diverse overnames, failliet ging. Cor over leed in Drunen op 23 april 1996. van Cor, hebben de brieven in volgorde herschreven en op schrift gesteld. Het om- ik- Ti- en of an uit :m vel og /il- in- ?n. o- <P ia de an an de 5e as an de an vi de lar ie- ie- ;n. lat ijk bij te n- ;n. en la- iet jg In zijn zeer uitgebreide dagboek komen beide facetten bovendrijven. In aanvang onderging hij dezelfde weg als vat maar liefst 540 A4 bladzijden, inclusief Daan, Meindert en Cor kwamen in de 3e afbeeldingen. Het treffende aan de dage- Compagnie van het Kennemer-bataljon, lijkse beschrijvingen is de onomwonden- legernummer: 220212006 (geboorteda- heid waarmee hij de gebeurtenissen heeft Cor Groot in de jungle van Nederlands-lndië.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 39