e- te Cor Groot Het verhaal van Cor Groot had wel een n- 37 Jan Alles in 1946 de et zondag 12 februari 1922 als zoon van de landbouwer/boer Cornells cornelisz. Groot (1887-1961) en Petronella willemd. van den, grasland moest worden omgezet naar landbouwgrond. Nu was er net over de ring vaart in de Beemster een groot stuk grasland eigendom van Coop de Boer (woonde in de Beemster, hoek Vrouwenweg-Jisperweg). Dat kwam in handen van Jan Broersen en die moest er voor zorgen dat er werd gescheurd. En daar heeft Jan Alles in hoge mate aan bij gedragen. En wij als jongens mochten dan van hem achter de ploeg met drie paarden lopen. Aan het eind van de werktijd moesten de paarden naarde stal bij Jan Broersen in de Schermer worden gebracht en moesten dan door het dorp. Wij mochten van Jan dan een stukje op het paard rijden. Dat is mijn herin nering aan hem. I/Veef niet of Jan nog te werk gesteld is in Duitsland of is ondergedoken (daarover mocht niet worden gesproken) Na de oorlog heb ik hem nog wel gezien als soldaat en dat 'ie uitgezonden is naar toen Indië. Kan me niet meer de schok in herin- er ti er a- ?n as He g- n- er n- )f- jn et ?n an ch i.a. 57, 52, in jis n- as ;n, Ier is- ia- s. art en de zoon van 'Dikke Klaas', zoals 'ie op het dorp werd genoemd, ter onderscheiding van ‘Kleine Klaassie'. Ze woonden aan het begin nering terug halen wat het teweeg bracht in van het dorp vanaf de Beemsterzijde, num- de dorpsgemeenschap, toen het bericht was mer A 1. De huisnummering was op zichzelf ontvangen dat Jan was gesneuveld in Indië." toen heel anders. De telling werd vervolgd tot aan het eind van het dorp aan de Scher- merzijde en keerde daar, als het ware, via het Zuidje en kwam bij ons terecht Dorpsstraat A 180 en zette door tot nummer A 197, waar happy end. Hij overleefde de Indië-missie, Cor Langeberg woonde. Dus Klaas Alles terwijl al zijn streekgenoten uit hetzelfde woonde erg schuin tegenover Cor Lange- bataljon daar de dood vonden. berg. Naast Cor Langeberg was weiland, ei- Cornells Petrus (Cor) Groot werd geboren gen land van Jan Koster en een stukje van de in Alkmaar (Sint Elisabeth Ziekenhuis) op wolboer Jan Hermes, wat later nog omstre den zal gaan worden. Jan Alles had een jongere broer, Bartje ge naamd, die nog als melkventer langs de hui- Ederen (1884-1929) uit de Schermer, nabij zen ging. Er was ook nog een zus, getrouwd Schermerhorn. met een zekere Wim Steevers. Na de oorlog Hij was het op één na laatste kind uit de buschauffeur bij de NACO. Denk dat Jan ge- relatie van zijn ouders. Geertruida Afra boren moet zijn in 20 of 21. Was landarbei- (1914), Willem Cornelis (1915) en Afra der bij Jan Broersen van de Noordervaart. (1918) waren zijn broer en zussen. Na hem Ik denk dat het in de jaren 42/43 moet zijn ge- werd nog zijn zusje Koosje (1924) geboren, weest dat van hoger hand afgekondigd werd die later met de verzetstrijden Kees Huijs- dat er zogenaamd 'gescheurd' moest wor- man huwde. Zijn moeder stierf op dinsdag

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 37