Jaarveslag Collectie Afbeeldingen over 2017 iar CE \West-Graftdijk, Zuiderstraat Het grote gebouw is de Hervormde pastorie, van 1925 tot 1947 31 en tig Zoals u van ons gewend bent, treft u ook dit jaar weer het jaarverslag van de Collectie Af beeldingen aan in de Kroniek. Een jaar met slecht nieuws, omdat Jan Kaptein onze werk groep heeft verlaten, maar ook goed nieuws vanwege de prachtige nieuwe aanwinsten. In 2017 verwierf de OHV veel interessan te afbeeldingen. De meeste werden ge schonken, maar er was ook een interes sante aanwinst uit de nalatenschap van dominee Loysen. Deze predikant stond in de jaren 1925 tot 1947 in West-Graft- aan het OHV Archief had besteed, stapte Jan in 2004 over naar de OHV Collectie Afbeeldingen. We hebben al die jaren een zeer plezierige collega aan hem gehad, die veel werk heeft verzet en ontzettend veel wist over (vooral) De Rijp en zijn inwoners. Samen met Jan hebben we zijn hele col lectie prentbriefkaarten van De Rijp en Graft (tot aan de komst van de kaarten in veelkleurendruk) beschreven. Zijn vertrek foto's dan eens goed. Misschien herkent u iemand! Een belangrijke, voor ons wat treurige ge beurtenis was dat Jan Kaptein stopte met zijn werk aan de Collectie Afbeeldingen. Nadat hij meer dan tien jaar zijn krachten en en tst ie- dijk en verzamelde onder meer een reeks fraaie fotokaarten van de Graftdijken, Spijkerboor en de Schermer. Een negental anonieme foto's van bruidsparen geven aan dat Loysen in die jaren ook de nodi ge zojuist gehuwden de kerkelijke zegen heeft meegegeven. Enkele van die statige dubbelportretten staan elders als puzzel- plaatjes in deze Kroniek. Als uw (grootou ders in die jaren getrouwd zijn, bekijk die de woning van ds. Loysen WEST - GRAFTDIJK

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 31