I >e Exacte kopie ie n, Boodschap uit het verleden 29 tegenwoordigers van de gemeente Alk maar, bij de Koninklijke Oosterhof-Holman groep in Harlingen op bezoek geweest. Een familiebedrijf dat zich bezighoudt met o.a. weg en waterbouw, waaronder ook is ut :ie ?n >r- ;n at s- P- m t- ?s het bouwen van bruggen valt. Zoals we hebben mogen zien, bouwen ze daar bruggen in de meest uiteenlopende uit voeringen en materialen, in beton, staal en, hout en, als het moet zelfs in kunststof. Dat de brug aan de hand van de bestaan de modellen worden nagebouwd - en niet na opmeting nieuw worden gemaakt - is gelegen in de wens om enerzijds zo exact als mogelijk een kopie te maken van de bestaande brug gen, anderzijds om die elementen die nog goed zijn te hergebruiken. Niet onvermeld mag blijven dat door de aard en de omvang van de brugdelen het hoegenaamd volledig handwerk is. Maar weini gen die dit kunstje beheersen en ook voor de Oosterhof Holman- groep een uitdaging om dit spe cialisme van oud op jong over te dragen. Het vakmanschap en de gedrevenheid om uit het ruwe hout iets moois te maken, is hartverwar mend en blijft hopelijk nog lang bestaan. Dan nog een saillant detail dat we ook niet onvermeld willen laten. Onder aan de boog van de hameipoort, van de Dambrug is een versiering aangebracht, een soort druppel, die met een pengat-verbinding gemonteerd is. Met het verwijderen hier- De gesloopte brugopbouwen lagen bui tenop het terrein, en daar was de de plorabele toestand pijnlijk goed zichtbaar. Vocht, wind, en temperatuursverschillen hebben -op met name de plaatsen waar water kon binnendrin gen en ophopen - hun destructieve werk ge daan. De staanders van het portaal, de ha meipoort genoemd, waren bij de Dambrug rond 1990 al eens met epoxyhars gerepareerd, doch bij de Kralinger- brug was een deel van de kern volkomen weg gerot. De Dambrug, hier nog geel, rondl 958 Rond 1970 is het bovendeel er ook afgeweest

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 29