i AARD 20 De Starnmeer en haar verschillende gemeenten Gemeente Uitgeest. Hierin lag alleen de Markerpolder (Markerveld) met daarin s t I. c c f r Nu de Starnmeer van vóór 1991Hierin wa ren vijf gemeentes actief. We gaan ze alle maal even af. De gemeente Jisp. De hoek bij Spijkerboor. Van Spijkerboor tot de Geniedijk, hierlangs naar de Knollendammerweg, en dan ver- bij NH-Kanaal langs het kanaal naar de Graftdijkerweg, hierlangs naar de Middel weg. Van daaruit naar de Knollendammer weg en van de Markerpolder. Langs deze dijk te rug naar de Markervaart. Markenbinnen. Dit stuk is dus van de rest van die gemeente gescheiden door het graven van de Markervaart. gaande dat dat van 1813 tot 1865 ook het geval is geweest, hebben we hier dus de situatie vanaf het begin van de 19e eeuw. Ook is bij het bekijken van de kaarten dui delijk geworden waar de naam Oosterven van de gelijknamige Rijper sporthal van daan komt. De landerijen ten zuiden van het'dwarsstuk'van de Zuiddijk hebben na men. nen, en het zuidelijk deel Stinkevuil. Het gegeven dat de Starnmeerdijk in ver schillende gemeentes lag, had tot gevolg dat er van de alle lage huisnummers vier waren. Elke gemeente hanteerde haar ei gen huisnummering. Op verzoek van de der naar de Middelweg en de Laanweg. Spijkerboorder Gemeenschap is hier later Grofweg van daaruit naar het Kanaal, al zat er wel een verschuiving in op ca. 1/3 van dit traject. Langs het Kanaal terug naar Spijkerboor. De boerderij "Over Jisp" van een doorlopende nummering van ge maakt. Met de komst van postcodes is het systeem verder verbeterd, maar vóór die tijd gebeurde het met enige regelmaat dat de familie Uitentuis lag toen dus nog in de de verkeerde post werd bezorgd. Ook heb bovengenoemde gemeente. ik een keer een vrachtwagen voor de deur gehad die in Spijkerboor in Drenthe moest Gemeente Graft. Van de grens met de ge- zijn. Er kan dus gerust worden gesteld dat meente Jisp aan de Middelweg, via deze sommige veranderingen toch echt verbe- weg naar de Graftdijkerweg en dan naar teringen zijn. het Kanaal, en zo terug naar de gemeente grens van Jisp aan het Kanaal. Gemeente Wormer. Vanaf de Knollendam- mervaart langs de Geniedijk naar de dijk van de Markerpolder. Langs deze dijk naar het punt waar deze bij de Zaan uitkomt. Het noordelijke stuk heet Oosterven- De gemeente Uitgeest had dus geen grondgebied in de Starnmeer, maar de dijk die aan de noordzijde van de Beatrixbrug begint, wordt wel meteen aangeduid als Starnmeerdijk. Goed beschouwd is dit dus- niet juist; de Starnmeer begint pas verder naar het noorden. De versnippering van de Starnmeer heeft ook tot gevolg dat we onder verschillen- Gemeente Akersloot. Van de Markervaart de gerechtsarrondissementen vallen. Alk maar onder Alkmaar en Wormerland on der Zaandam. Wonen in de Starnmeer betekent ook dat dan naar de Geniedijk en de dijk wie van al het nieuws uit de omgeving op de hoogte wilt blijven, drie edities van het Noordhollands dagblad moet lezen; de Alkmaarse, de Purmerendse en de Zaanse. 'IEEE

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 20