De oude situatie Kamerhop 19 weg 1813 tot 1991 niet veranderd zijn. Van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier heb ik een aantal kaar- valt, viel tot 1991 onder de gemeente Jisp. Deze gemeente had ook nog een stukje in de Kamerhop, en het Verloren Eind in de zuidwest-hoek van de Beemster was ook gemeente Jisp. Van 1991 tot 2015 viel, wat nu gemeente Alkmaar is, onder de ge meente Graft-De Rijp. Hierbij hebben ver der geen correcties van gemeentegrenzen plaatsgevonden. We gaan nu even de situatie bekijken van vóór 1991. Even aannemend dat er in 1865, sinds de Franse tijd niet veel veranderd is, dan zou dat dus inhou den dat de gemeentegrenzen van ruw- Ik beschouw eerst even de Kamerhop. De grond was verdeeld over drie gemeentes, want behalve het al eerdergenoemde Jisp, hadden ook Graft en De Rijp elk een stukje. Wie de kaarten van Kuyper verge lijkt met die van HHNK ziet dat er tussen 1865 en 1991 niets is gewijzigd. Er van uit ten mogen ontvangen met daarop de gemeentegrenzen vóór de gemeentelijke herindelingen en fusies in dit gebied. Te vens heb ik op internet een gemeenteat- las van Kuyper gevonden uit 1865. Deze is uitgegeven door Hugo Suringar te Leeuwarden. In deze atlas staan van alle gemeentes, per provincie, de grenzen, de oppervlakte in bunders en het aantal in woners. dt, sr- ite ?n ?r- ?n It. id:: de de >or id. le- ler. an- aar tes aer nd ■er ke ia de n- let De Kamerhoppolder met de afgeknotte molen

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 19