40jaarOHV ut; iin Het bestuur van de OHV 15 De Algemene Ledenvergadering van woensdag 16 mei a.s. zal worden gehouden 'Bij Ernst' Oosteinde 31-33 in De Rijp. Zoals gewoonlijk, gevolgd door de lezing. Deze keer hebben we gekozen voor Harold Bos, historicus op het gebied van bouwkunst, woon- cultuuren kunstnijverheid. Een avond met een feestelijk tintje dus, want we willen onze leden extra trakteren op een hapje en een drankje. Om het bestuur niet met een maand taart en bitterballen eten op te schepen, willen we vragen u om uw aanwezigheid aan te melden bij onze secretaris m.dalenberg@planet.nl 0299-673142. ?e- ?er rry ir- in er. er '<s- nl/ m- I ia! ;n. g- n- et or ■li ve :le jl- e- n- er, i. Op 21 maart a.s. is het 40 jaar geleden dat de statuten van de Oudheidkundige vereni ging Graft-De Rijp werden ondertekend door Jacob Berkhout, Jan Oldenburg, Johanna Zonneveld-Smelt en notaris H.C. Feikema. Er was al eens gestart. Op 16 maart 1962 vond namelijk de inschrijving plaats in het Openbaar Stichtingsregister van de 'Stichting Oudheidkundig Genootschap De Rijp'. De stichting maakte toen echter onderdeel uit van het museum. Op die bewuste 21e maart in 1978 werd dus met een zelfstandige vereniging begonnen. Dezelfde avond werd in de zaal van Oudejans een stemming gehouden onder de 143 aanwezigen om tot bestuursleden te komen. Maar liefst veertien personen wierpen zich op als kandidaat, daarvan werden er tien in het bestuur gekozen. Duidelijke andere tij den, want daar zou je nu eens mee aan moeten komen. In de daaropvolgende bestuursvergadering werden de functies verdeeld: Cees Mol werd voorzitter, Johanna Zonneveld-Smelt secretaris en Jan Oldenburg de penningmeester. Een vereniging was geboren. Er is de afgelopen veertig jaar veel gebeurd. Teveel om op te noemen, als je het over de wisseling van bestuurders wilt schrijven of alle initiatieven en mislukkingen op een rijtje wilt zetten. Tegen de tijd dat we vijftig jaar bestaan, zou daar de tijd rijp voor zijn. Nu beperken we ons tot het heden en de nabije toekomst, wat voor veel verenigingen al moeilijk genoeg is. We willen het daarbij vooral hebben over wat ons bindt en wat de vereniging bij elkaar houdt. Op de eerste plaats willen we noemen De Kroniek die vijfjaar na de oprichting in het leven is geroepen en dus zijn 35e verjaardag viert. Ooit door Cor Booy begonnen is het uitgegroeid tot een graag gelezen blad met ruim 700 abonnees. Voorts hebben we als aanvulling daarop onze website en de facebookpagina van de OHV. Beide worden steeds beter gelezen en vormen een welkom koppel om onze informatie ook digitaal te kunnen verspreiden. Naast deze schriftelijke en digitale aanwezigheid mogen we ons gelukkig prijzen met activiteiten die meer gericht zijn op onderling contact en kenni suitwisseling zoals de zomeravondwandeling, de najaarsexcursie en de lezingen in voor- en naseizoen. Natuurlijk zouden we bij sommige van deze wat meer deelnemers willen zien. Het lukt prima om de bus voor de excursie elke keer gevuld te krijgen, maar de zo- meravondwandelingen lijken een beetje aan populariteit te moeten inboeten. Wellicht heeft ons klimaat daar ook enige invloed op. Wie het weet mag het zeggen.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 15