e tje iet Kü 13 tig Ian in lijft in ide Als de familie Scheringa uit de Kogerpol- der vertrekt, wordt het gebouw eigendom van Provinciale Waterstaat en kort daarna gesloopt. Het terrein wordt nu gebruikt voor opslag van strooizout, zand en ander materieel voor wegenonderhoud. Als deze Als eindjaren '50 de N246 wordt aangelegd en de vlotbrug vervangen door een bas- culebrug, komt er nauwelijks nog verkeer langs het kleine dijkje. De waranda wordt afgebroken, de herberg een woonhuis en de kapberg verhuurd aan de buren. Engelien Scheringa (1891-?) en Pieter Meijer (1891-?) opslag later wordt verplaatst naar Midden- beemster, blijft van de plek waar ooit Zee- mans Welwaren stond een kaal graslandje over. Daarmee is wel het verhaal van Zeemans Welvaren ten einde, maar nog niet van de familie Bloothoofd. Aaltje, oudste dochter van Klaas en Klaasje Bloothoofd, vertrekt op achttienjarige leeftijd naar een dienstje in de Beemster, maar keert later weer terug naar de Kogerpolder. Aaltje Bloothoofd (1872- 1938) en Jan Rond 1877-?) ?n. >e- ikt eft re en ?e- ht', iet la- >lder el)e' Café Meerzicht is nu eigendom van Pieter Meijer en Engelien Scheringa. Het is een populaire visplek, regelmatig worden er viswedstrijden georganiseerd met na af loop de prijsuitreiking in het café. Soms stopt een groepje wandelaars of fietsers voor een versnapering op het terras, maar buiten het zomerseizoen is er weinig aan loop. Er worden wel vergaderingen gehou den en, zo blijkt uit advertenties, soms een veiling georganiseerd. Aaltje trouwt in 1901 op ne genentwintig jarige leeftijd met Jan Rond, bij zijn hu welijk geregistreerd als ar beider in Graft. Als het echt paar in de watermolen naast het Zuiderpolderhuis in de Schermer gaat wonen, ziet Aaltje Bloothoofd vanuit haar raam de molen aan de Bloot- hoofdsweg. Jaren later, als zij in de Kogerpolder woont, zal zij opnieuw met deze molen verbonden worden. Er worden drie kinderen ge boren, dochter Klaasje in 1902, Christina (Trien) in 1903 en zoon Nicolaas (Klaas) in 1908. Het ge zin verhuist kort na de geboorte van Klaas naar de Woude. Een paar jaar later kopen zij het woonhuis met stalletje en schuren naast Zeemans Welvaren aan de Kogerpol- derdijk. Aaltje Bloothoofd keert terug naar het vertrouwde buurtje uit haar kindertijd. Het is een sober leven met een paar koei en, geiten en kippen. Ook dit gezin wordt getroffen door een epidemie. Er heerst polio in Noord-Holland en dochter Klaas je wordt ziek. Ze overleeft de ziekte, maar blijft zo ernstig gehandicapt dat zij niet Buurvrouw Corry Schram rond 1960 voor het huis en de herberg 4 t

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 13