Onderhandse aanbesteding 24 «W^Sa van Hillen Roosen, onverkort, uit 'on derhandse aanbesteding' verkregen. Dus geen gehannes over de prijs, geen handje- openbare aanbesteding. Daar moet je in deze tijd mee aankomen! Er waren in de kranten ook geen adverten ties te vinden dat er een aanbesteding van een brug aanstaande was in Graft. Het was redelijk ongebruikelijk om - on derhands - een aannemer van zo ver te ha len. Maar ja, men moest het zoeken onder De stremming van het verkeer met rij- en voertuigen was niet te voorkomen, althans van een noodbrug voor alle verkeer was al kosten. Trouwens, de stremming zou maar twee maanden duren. Na bespreking van het een en ander werd het voorstel met algemene stemmen aangenomen. Het besluit ging overeenkomstig artikel 194, letter f van de Gemeentewet, ter goed- brengen, ze kregen wat hun hartje begeer de. De oude houten brug werd, inclusief de 'natte' aannemers die ervaring hadden met het nieuwe fenomeen gewapend be ton. Voor Hillen Roosen waren dergelijke betonwerken bekend terrein. Hoe de connectie ontstaan was tussen W en H R, is vooralsnog onbekend. Wellicht was de aanleiding dat de boeren van Graft, hun melk brachten naar melk en kaasfabriek De Tijd, waarvoor Hillen Eind van de maand juli was er weer een raadsvergadering en kon de voorzitter me dedelen dat B W gereed waren met de voorbereidende plannen ter vervanging eerder gezegd dat dit teveel geld zou gaan van de oude Noorderbrug 'die niet meer aan de eischen voldoet' Over de eisen was niet eerder gespro ken, wel over slijtage, maar eisen legden natuurlijk meer gewicht in de schaal. De tekening en de omschrijving kwamen op tafel alsmede de eerdergenoemde prijs keuring naar Gedeputeerde Staten van de Provincie. Daarbij ging gelijk de vraag om goedkeuring om een geldlening aan te gaan van 7.500,--, af te lossen in twin- klap, gewoon hup, de prijs op tafel, zonder tig jaar. Altijd verstandig een ruimer bud get, want met aanemers weet je het maar nooit. Half augustus meldde burgemeester Ro- mijn dat 'binnen korten tijd met een gunsti- gen uitslag' rekening moest worden gehou den (Romijn had goede contacten met de Provincie). SZ betonplanken een lengte per stuk hebben van 2 A4.' Een beetje cryptisch, maar het zullen de paaltjes zijn die de kantplanken in de aar den landhoofden op z'n plaats moesten houden. Echter op de foto's lijkt dat te ruggedraaid, want daar lijken ze op een meter uit elkaar te staan. Voorts wilde hij water voor de bereiding van de beton af tappen van het openbare net. Hij maakt ook bezwaar tegen de oplevering en wil Roosen voor de bouw al eerder een gunsti- tenminste de 'voor-geschreven tyd, zynde ge prijs had neergelegd, wie zal het weten? 28 dagen, voor het verhardingsproces der De gemeenteraad kon er weinig tegenin beton' bij zijn uitvoeringstijd van 40 werk dagen optellen. Immers, hij kan pas na het ontkisten van de beton beginnen met de fundering, gesloopt en er kwam een ‘nieu- afwerking.Tenslotte vroeg hij nog een gra- we geconstrueerde gewapende betonbrug' tis staanplaats voor zijn keet en voor de Er moest ook een loopbrug komen; zestien opslag van materiaal. meter overspanning en tachtig cm breed, want voor de rest van het verkeer gold een afsluiting. 1 SC j; y- r'r JT' I J -Al ■SBi I i*. I 4 A I 1 I Ér* 9 i H

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2017 | | pagina 24