Begin jaren zeventig was de vogel plotse ling gevlogen. Foto's uit die tijd laten zien dat het zgn. gebroken fronton leeg is. Later is ze terug en deze keer in een kleur die meer neigt naar rood dan bruin. Hoe wel het minder lang terug is, zijn er veel te koop in 1977 en de nieuwe bewoner was iets minder scheutig. Jos Taam ver telde dat, toen hij nog voor schilder Thijs Schipper werkte, hij de arend (alleen de vogel zelf dus) nog wel eens geschilderd heeft met de ladder, want zo zei Jos: 'We Cornells de Jong en Klaas de Lange plaatsen een nieuwe arend. 1975. meer onduidelijkheden omtrent deze vo gel. Zo is niet bekend wie 'm gehakt heeft en ook het jaar is niet helemaal zeker. Bij het plaatsen hangt de Rechtestraat vol met visfuiken, dus de eerste gedachte gaat uit naar 1975, de Leeghwaterfeesten. Het zou betekenen dat de door Brucker gehak te vogel al na een kleine veertien jaar de geest heeft gegeven. Het plaatsen wordt een hele happening en het ziet er enigs zins overdreven uit. Een vogel van hooguit 25 kilo met de telekraan van Ent; geld was kennelijk geen probleem. Dat werd later anders. De Arend kwam zette echt niet voor elk wissewasje een stei ger neer". De langste schuifladder haalde het niet tot de nok, dus werd er nog even een klein laddertje aan vastgebonden. Wat veilig was en wat niet, werd toen nog gewoon bepaald door de werklui zelf, re geltjes vanuit de overheid bestonden nog niet. Het was echter een dusdanig groot en lang gevaarte dat deze - om toch enigs zins veilig omhoog te kunnen klimmen - niet te schuin kon staan. Dit betekende dat de laddervoet ergens middenin de Rech testraat stond. Gevaarlijk? "Och" zei Jos "de Rechtestraat was toen nog niet zo druk 6

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 6