Van de voorzitter, In de afgelopen maanden zijn wij opgeschrikt door het overlijden van twee van onze vrijwilligers. Op 8 oktober jl. overleed Beert Jonker op 75-jarige leeftijd. Beert was een actief en enthousiast lid van de bemanning van de Maria-Lijntje. Zelfs tijdens zijn vakanties nam hij deel aan de e-mail correspondentie tussen de schippers. Rein Aatjes overleed op 9 oktober op 85-jarige leeftijd. Rein heeft in de periode 1999 - 2005 ons met name geholpen bij de fondsenwerving voor het nieuwe Museum en bij aanschaf van de Maria-Lijntje. Door zijn charme en innemendheid heeft hij veel voor ons betekend. Vanaf deze plaats wensen wij de nabestaanden veel sterkte toe. In de maand november gaan wij - traditiegetrouw - een mooi seizoen feestelijk afslui ten met het bestuur en alle gastvrouwen en - heren, schippers en vrijwilligers achter de schermen. Met zoals gebruikelijk, een mooi middag- en avondprogramma. Dit jaar in de middag een bezoek aan Harlingen waar een replica van het expeditie schip van Willem Barentsz. wordt gebouwd. Tijdens het avondprogramma staan wij stil bij het afgelopen seizoen en gaan wij genieten van een warm buffet. Daarnaast zijn wij bezig met het voorbereiden van tentoonstellingen voor het nieuwe seizoen. Onze museumcollectie aan majolica is een belangrijke bouwsteen voor twee nieuwe standaardwerken over majolica, die de heer PieterTichelaar op dit moment vervolmaakt. Als gastconservator zal hij zijn medewerking geven aan twee bijzondere tentoonstellingen over majolica in De Rijp. Dit aanbod zien wij als een unieke kans om voor een breed publiek het erfgoed majolica te presenteren. Zijn eerste boek, met als titel "Het Korfje" is vooral bedoeld om majolica te herkennen en te determineren. Het tweede boek (met als werktitel "De Vondst") zal augustus 2017 gereed zijn en gelijktijdig bij het verschijnen van dit'omvangrijke standaardwerk'wordt de tweede majolica-tentoonstelling gehouden in het Museum In 't Houten Huis in De Rijp. Volgend jaar zullen wij, in samenwerking met het Stedelijk Museum Alkmaar, een grote tentoonstelling over speelgoed houden. En zaterdag 10 en 11 december zullen wij open zijn tijdens het Midwinterfeest. Tijdens de'lichtjes-avond'op 9 december zullen wij een aantal groepen mindervalide ontvan gen. Want ons museum (en de Maria-Lijntje) is daar volledig op ingesteld. O, ja, als laatste: er zijn binnenkort een aantal bijzondere aanwinsten te zien in het Mu seum en onze winkel is een prima plek voor de aankoop van uw december geschenken i Aldert Pilkes 46 Bulletin van het museum 'In 't Houten Huis'

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 46