wijzen. In een verkennend gesprek reageerde de gemeentelijke stedenbouwkundige posi tief waar het gaat om de aansluiting bij de bestaande bouw. Natuurlijk zijn we er nog niet. Zo zijn we het eens met hun opvatting dat de zichtlijn vanaf het Westeinde naar deze locatie nog zorgvuldiger bekeken moet worden. De gemeentelijke stedenbouwkun dige komt nu met een voorstel en zo rolt het balletje verder." Wim vervolgt: "Dit plan moet duidelijke richtlijnen geven voor een archi tect. Dus waar zijn ontwerpen aan moeten voldoen. Architect Johan van Leeuwendé kenner van de historische architectuur van De Rijphebben we al gepolst en hij vindt het een prachtige uitdaging. We willen alle kwaliteit benutten die we in ons mooie dorp hebben. Samen moet het lukken." Coöperatie Dorpsherstel De Rijp De Oudheidkundige Vereniging Scher- Mogelijke nieuwe situatie hele dorp."Om een sterke organisatorische en financiële basis te krijgen, wil de com missie een coöperatie vormen: Coöperatie Dorpsherstel De Rijp. Hierin zitten leden - Rij pers en oud-Rijpers - die een bedrag investe ren en daardoor een bepalende stem hebben in de algemene vergadering. Partijen die gevestigd zijn in of nabij De Rijp worden daarnaast bij voorkeur nauw be trokken bij de voorbereiding en realisatie van het plan. Naast de gemeente gaat het om leveranciers, omwonenden en toekomsti ge bewoners. Wim: "We moeten het samen doen. Vroeger werd het dorp gebouwd door Rijpers en wat betreft de dorpskern willen we dat ook voor de toekomst gaan borgen. Het is ten slotte hun dorp." Stichting Jan Boon Stichting Jan Boon werd ook benaderd en leek geïnteresseerd Wim: "Helaas lukte het mereiland ziet het terrein van de Jozef school als eerste project. Mogelijk volgen er andere. Wim: "In de dorpskern van De Rijp zijn meer plekken waar zorgvuldige bouw vereist is. Ook daar willen we op tijd bij zijn. Wat ons betreft blijft het daarom niet bij dit initiatief en kunnen andere volgen. Het gaat om de leefbaarheid en de kwaliteit van het uiteindelijk niet om hen bij ons plan te be trekken. Al willen ze graag investeren in De Rijp, toch vonden ze ons plan voor hen te nieuw. Erg jammer, want dit was een unieke kans om samen voor De Rijp iets moois te gaan betekenen. Het gaat in deze fase nog niet om grote bedragen. Het zou een positie ve steun in de rug geweest zijn." 44

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 44