ïeen Jozef- ncent it was school n daar ek ligt I eel ten el met ?n wil rdt ge- idkun- en we y.rs, ge- ot een jn. Het n had- i amb- oed en iet ver dunnen geven Jij kun- n amb- nieuw, -ouwen ïogelijk Luchtopname van de huidige situatie Ook in andere dorpen leven waarschijnlijk vergelijkbare ideeën. Voor Alkmaar als jonge fusiegemeente is ons initiatief een mogelijk heid om te oefenen met burgerparticipatie bij nieuw- en herbouw in de dorpen. Burger participatie en het loslaten van (onhandige) regels wordt politiek overigens steeds be langrijker. Gebruik de lokale kennis, en zorg voor een stevig, lokaal draagvlak. Dat zorgt ervoor dat procedures sneller verlopen en verhoogt de kans op een degelijk en realis tisch plan. Zeker als het om een bij de bevol king gevoelige plek gaat, zoals in dit geval. In het gesprek merkten we dat wethouder Dijkman onze ambities begreep en deelde. We zijn met goede afspraken uit elkaar ge gaan. De voornaamste afspraken zijn dat we tot maart de tijd krijgen om met plannen te komen en dat we gebruik kunnen maken van ambtelijke kennis. Daar zijn we erg blij mee." van de grond is voor de gemeente belangrijk, maar dat moet niet het voornaamste zijn. Daarom zijn we begonnen met het creëren van draagvlak onder de bevolking. Ons eer ste, informatieve artikel in de Uitkomst heeft uitsluitend positieve reacties opgeroepen. Mooi is dat ze van diverse kanten kwamen: ondernemers, inwoners en potentiële kopers. Dat zegt ons dat we goed bezig zijn. Middels artikelen in De Uitkomst en De Kroniek willen we de Rijpers op de hoogte blijven houden van het proces, al mogen de mensen ons ook altijd op straat aanhouden. Die betrokken heid zien we graag." Stap voor stap De commissie heeft een eerste schetsont werp gemaakt en voorgelegd aan de ge meente. In het grote artikel in De Uitkomst is dit aan iedereen getoond. Vincent Rood- hart: "Een eerste schets gaat uit van veertien huizen. Of het koop, huur of vrije sectorwo ningen of een mix daarvan wordt, dat weten we nog niet. Een financieel plan moet dat uit- Draagvlak eet zien ?dereen veen te. Martin Dalenberg noemt het belang van een lokaal draagvlak. "Een goede opbrengst 1M-.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 43