Werkgroep Oudheidkundige Vereniging Schermereiland in gesprek met de gemeen te over planvorming terrein Jozefschool 'Gemeente geeft werkgroep Dorpsherstel De Rijp ruimte voor plan ontwikkeling' Om een actieve rol te kunnen spelen bij de nieuwe invulling van het terrein van de Jozef school in De Rijphad de werkgroep Dorpsherstel De Rijp - bestaande uit Wim HeineVincent Roodhart en Martin Dalenberg - onlangs een gesprek met de gemeente Alkmaar. Dat was net op tijd. Het terrein zou zeer binnenkort de marktop zijn gegaan'. Na een pittig gesprek bleek wethouder De Buurtjes Pieter Dijkman oog te hebben voor deze vorm van burgerparticipatie. De werk groep van de Oudheidkundige Vereniging Schermereiland krijgt de ruimte om vóór maart 2017 met een eigen plan te komen. Tot die tijd maakt de gemeente pas op de plaats. Wim Heine hierover: "We vonden elkaar in het gezamenlijk doel om op deze kwetsbare plek passende her bouw te realiseren. Dat wil zeggen: historisch verantwoord, duurzaam, betaalbaar en goed voor de leefbaarheid van de hele buurt. Aan ons nu de taak om op tijd de plannen rond te hebben." De bovengenoemde heren van de werkgroep zijn in de hoedanigheid van 'Dorpsherstel De Rijp' al een tijdje voorbe reidend bezig. Wim: "Het komt voort uit zorg voor het his torisch karakter van het dorp. Helaas hebben we als Oudheidkundige Vereniging wel eens het nakijken, omdat we niet op tijd zijn met onze adviezen en er gekozen wordt voor de beste verkoopprijs en niet voor kwaliteit. Dat is erg frustrerend. Voortaan willen we een ac tieve rol spelen bij belangrijke invullingen in het dorpshart. Te beginnen bij het terrein van de oude Jozefschool." Vincent Roodhart: "De oude Jozefschool kent iedereen, want duizenden hebben daar hun schooljaren doorgebracht. De plek ligt in de 'Buurtjes', een van de oudste gedeelten van De Rijp. Vroeger arm, nu een parel met veel gerestaureerde huizen, ledereen wil dat hier zorgvuldige nieuwbouw wordt ge pleegd. Als werkgroep van de Oudheidkun dige Vereniging Schermereiland willen we pro actief zijn, en samen met bewoners, ge meente en geïnteresseerden komen tot een invulling waar we trots op kunnen zijn. Het gesprek dat we 12 oktober jongstleden had den met wethouder Pieter Dijkman en amb tenaren Herman Wildschut van Vastgoed en Cees Toorn van Financiën, heeft ons het ver trouwen gegeven dat we samen op kunnen trekken. De gemeente wil ons ruimte geven om zelf met een plan te komen. Daarbij kun nen we gebruik maken van kennis van amb tenaren. Het is niet alleen voor ons nieuw, maar ook voor hen. Het vraagt vertrouwen en flexibiliteit. Procedures moeten mogelijk her en der aangepast worden." Proces om van te leren Wim Heine vult aan: "Je kunt het project zien als een pilot, dus iets nieuws waar iedereen van kan leren, dus zowel wij als de gemeente. 42

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 42