ben we een flinke achterstand opgelopen. Affiniteit met het archiveren van foto's, en enige kennis van computers is een pre. Er moet toch wel iemand zijn die dit aan spreekt? Leo en Wilma den Engelse en Jan Kaptein zitten dinsdagmorgen van 9.30 tot 12.30 in de werkruimte van het museum. Raadhuisberichten De laatste van dit jaar. Tussen het schrijven van dit stukje en het verschijnen van de Kroniek, zit altijd een dikke twee maanden. Het is nu eind september, en ik moet dit besluiten met de beste wensen voor het nieuwe jaar. Dat blijft toch vreemd voelen. Op 19 oktober jl. hielden we de jaarlijkse najaarslezing. Tot onze vreugde werd deze zeer goed bezocht. Een verslag vindt u ver derop in deze Kroniek. We hadden ook weer een zoekplaatje in de vorige editie. Van de vier foto's zijn er twee herkend. Onder andere dhr. Hoek, mevrouw Kluft-Kreb en mevrouw Adri Verhulst-Kostelijk uit Stompetoren wisten te vertellen dat de foto op pagina 43 het Zuideinde van Grootschermer was. Deze laatste voegde daar nog aan toe dat een van de huisjes bewoond was door kleer maker Ben Leishen en zijn vrouw, die er ook nog een winkeltje in garen en band op nahield. De stolp op pag. 42 is volgens dhr. Arie Schaap van de Historische Kring Ursem aan de Noorddijkerweg 15 aldaar. In deze Kroniek gaat Fred Hoek terug naar Grootschermer van de jaren vijftig, waar toen een heuse Coöperatieve vereniging van landbouwwerktuigen actief was. On dergetekende gaat in op de geschiedenis van de Arend, en een verhaal over een ste lende gemeenteontvanger. Een mooi jaar, met toch wel als hoogte punt de presentatie van het tuindersboek je in de kas van camping Welgelegen op Graft. Wat hadden die Siem Jan en Agitte het goed voor elkaar die dag. Dieptepunten waren er ook. Deze Kroniek wijdt twee artikeltjes aan het overlijden van resp. erelid Cor Booy en aan ons oud ste lid, mevrouw Stoop-Woestenburg Het uitje naar Den Bosch was zeer ge slaagd, en het bestuur bedankt Michèle weer voor de perfecte organisatie. Vol gend jaar wordt wel de aanmeldprocedure iets aangepast, maar daarover later meer. Het is al eens vaker aangestipt in dit voor woordje: De fotodienst van het museum zoekt versterking! Door de jaren heen heb- Veel leesplezier en namens het bestuur a het goeds voor 2017. Door een misverstand m.b.t. de uiterste inleverdatum voor de kopij, is er deze keer een zeer summiere museumbijdrage. Onze excuses voor dit ongemak. ét - mill

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 3