In Memoriam.... Cor Booy Op zaterdag 13 augustus overleed ons erelid Cor Booy (1927-2016). Niet zomaar een erelid, maar ook oud-bestuurslid en oud-secretaris van onze vereniging. Daarnaast zette hij zich in als archivaris, auteur en redacteur voor ons verenigingsblad, 'Een Nieuwe Chronyke', later De Kroniek. Als journalist bij NNC - De Waterlander werd hij niet alleen bekend door zijn verslagen van de gemeenteraad, maar vooral voor zijn populaire, historisch getinte, stukjes'Bij ons in De Rijp'. Verschillende keren begeleid de hij onze leden en geïnteresseerden door onze eigen dorpen, later uitgegroeid tot de welbekende Zomeravondwandelingen op de langste dag.. Cor was een man van het eerste uur. Hij nam in 1977 zitting in de voorbereidings commissie om te komen tot onze vereniging. Binnen de nieuwe vereniging kwam hij in de documentatiegroep die zich bezig zou hou den met historische documentatie, stambo men, topografische kaarten en geluid. December 1983 verscheen, onder redactie van Cor Booy, de eerste'Een Nieuwe Chrony ke'. Veertien jaargangen heeft hij het volge houden, en toen hij 70 jaar werd, droeg hij het stokje over. Natuurlijk kon hij het als journalist niet laten om als auteur op te treden. In die eerste af levering al openend met een verhaaltje over 'zijn' Vermaning van West-Graftdijk. Er zou den nog vele historische artikelen volgen. Allemaal in zijn eigen verhaaltrant. De lijst van auteurs van de Kroniek vermeldt maar liefst 135 keer zijn naam. Soms voorzag hij zijn artikelen van eigen schetsen. Eigen handig, maar ook met hulp van anderen, waaronder Guus Collewijn, zette hij jaren lang de Chronyke in elkaar. Op de zolder van het Grafter raadhuis werd met typen, stencilen drukken en binden onder zijn leiding, in stofjas, alles voorbereid ter ver spreiding. Voor zover mogelijk werd hij geholpen. Maar eigengereid als hij was, trok hij veel werk naar zich toe. Daarnaast schreef hij 'Over De Rijp gesproken', ten bate van de Rijper Glazen, alsook een bijdrage voor het boek naar aanleiding van het 150-ja- rig bestaan van de provincies Noord- en Zuid-Holland, getiteld: Het Schermereilond rond 1840. En niet te vergeten zijn Starnmeerboek. Later kwamen daar nog achteraan Troef met stroop' en 'Pudding met bessenpent', titels die dwongen om gelezen te wor den. Kortom, er is een bijzonder en veelzijdig verenigingslid heengegaan, waaraan we nooit meer advies kunnen vragen. Wellicht zullen zijn pennenvruchten anderen inspireren om enigszins in zijn voetsporen te treden of zijn voorbeeld te volgen. 30 v

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 30