van de particuliere ondernemingen. Het 'coöperatieve' van de vereniging en haar leden was soms ver te zoeken. Ook de soap rond vader en zoon Bergsma ging weer in alle hevigheid verder. Beslo ten werd om Jan- en Ulbe Bergsma per 1 mei 1964 te ontslaan. Dit ging uiteindelijk niet door, in plaats daarvan werden zij op een jaarcontract gezet. In de ledenvergadering van 29 april 1964 werd de liquidatie, overname of doorgaan aan de orde gesteld. Zes leden waren voor zelfstandig doorgaan, twaalf leden voor Jan Bergsma...letterlijk en figuurlijk de lachende derde een overname (fusie) door de vereniging 'West-Friesland' te Opmeer. Tien leden kozen voor liquidatie. Met 'de meeste stemmen gelden' zou dus een fusie wor den voorbereid. Eerst nu kwam het idee van verkoop aan Bergsma naar voren. De financiële positie van de vereniging was niet ongunstig. Men beschikte over het vastgoed en het materieel met een zekere boekwaarde. Het woog op tegen de dubi euze debiteuren en het verlies van 1963. Van een naheffing, op te leggen aan de leden, en een nieuwe ledenwerving werd afgezien. Wel werden de verhuurprijzen met 20% verhoogd. Doordat de voorlopi ge cijfers over 1964 gunstiger afstaken dan tegen 1963, werd er een nieuwe proef- stemming over het voortbestaan gedaan: 2 van de 24 leden waren voor een fusie. Uiteindelijk waren de cijfers aan het eind van het jaar minder rooskleurig en moest de reserve en de winst van 1964 worden aangesproken. Op de ledenvergadering van 27 april 1966 werd geuit: Bezien we echter de verlies posten dan moeten we constateren dat het niet goed gaat met de coöperatie. Oorzaak is dat de werkzaamheden ten achter blijven bij voorgaande jaren. Er is bij niet-leden voor een bedrag verwerkt van ongeveer 71.000,- vandaar dat aan omzetbelasting moest wor den betaald van 7.789,55. Voor +- 6000 uren moest arbeidsloon worden betaald, doch hiervan waren 1900 uren productief. Het is een uitgemaakte zaak dat op deze ma nier niet doorgewerkt kan worden. Ook beta len de debiteuren te laat. De leden staan niet voldoende achter hun coöperatie en hieruit reist de vraag naar voren kunnen we er niet beter mee ophouden'. De tarieven lijken ner gens op als de exploitatie zo doorgaat. Van I Januari tot datum van de vergadering be draagt de verliespost alweer +- 7.000,-" Alle aanwezigen leden zijn voor liquidatie, nadat ze hoorden dat Bergsma als mogelij ke koper in beeld werd gebracht. De laat ste notulen van de ledenvergadering van II mei 1966 met 22 leden in café Van Truij- 25

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 25