Jan Bergsma werd weer aangenomen van- In loon bleef Bergsma achter op Vaal Smit, wege de bekendheid met het werk en het en het bestuur was in beginsel niet bereid materieel, maar er werd hem wel op het de gevraagde verhoging van Bergsma in te hart gedrukt zich aan de regels van de vullen, dit vanwege zijn weerbarstig optre- vereniging te houden. Ook diende hij de den. werkbriefjes op tijd en ondertekend bij het Per 1 mei 1960 zegde Vaal Smit op. Ulbe bestuur in te leveren en voortaan op tijd Bergsma deed in 1965 een loonvoorstel komen. Als nieuwe chauffeur werd Vaal waar het bestuur niet op in kon gaan. Een Smit Cz. uit Graft aangetrokken. Wegens tegenvoorstel van'pikken of slikken'werd ziekte werd Ulbe Bergsma los-vast aange- de Bergsma's per brief voorgehouden, dit nomen. omdat ze niet thuis waren. Aan Ulbe werd geschreven: "s. Winters moet je zonodig ge- In 1959 komt Bergsma weer in diskrediet, negen zijn noor de fabriek of dergelijke te Zijn tekortkomingen bij de regelingen van gaan, hier krijg je een vergoeding voor van het werk en het inleveren der werkbonnen 15,-per week". Deze schikking werd geac- zijn dermate, ondanks herhaalde opmerkin- cepteerd, wetende dat het met de coöpe- gen hem door de voorzitter gedaan, dat zijn ratie niet meer zo lang zou duren. In 1966 aanblijven niet langer gewenscht moet wor- zou Jan Bergsma het hele en hebben en den geacht", aldus de voorzitter tijdens een houwen overnemen van de coöperatie, bestuursvergadering. Besloten werd hem per 1 mei te ontslaan. De ledenvergade- Overigens was het coöperatie-loonwerk ring was het daar niet mee eens en kwam an sich niet zonder risico. Op 16 juli 1955 met het voorstel om met Bergsma door te moest Bergsma zich met een snoekduik in gaan, maar met hulp en controle van Piet veiligheid brengen nadat de tractor van de Zee. Niet veel later werd de heer Zee aan- praam was gekanteld, geduid als'bedrijfsleider'. Op 15 oktober 1962 overkwam Bergsma De schuur en het woonhuis worden afgebroken.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 23