Jon Bergsmo op een coóperatietroctor Ima, waardoor een voorkeursbe handeling was ontstaan. In het onderhavige geval kon daaraan geen gevolg worden gegeven, omdat er elders gemaaid moest worden. Het bestuur bleef zitten, omdat de afspraak buiten hen om was gemaakt. De rekening aan Klinkhamer bleef echter on betaald en als dubieuze post op- Uitvoerder/chauffeur Bergsma kreeg medio 1954 problemen met het coöperatiebestuur met name met de bedrijfsleider Pol ter "dat hem verder de lust ont nam zijn werkzaamheden voort te zettenPolter verweet Bergsma van eigengereid optreden en stelde: ''/Tc eruit of hij eruit". Daarbij eiste gelijk dat hij voor een goed beleid de administratieve en de financiële zaken ook zou moe- ten regelen. Het bestuur suste de -Mpfljjj zaak, en wilde eerst met alle par- ■iSkKïtijen praten. Uiteindelijk kwam in maart 1955 een oplossing, Polter trok zich terug en werd opgevolgd door Jb. Wiedijk. Bergsma bleef bedrijfsleider. weer een poging met een aanbod van 50,00 per week en als tractorman 1,25 per uur, hetgeen hij wel aanvaardde. Het jaar daarop werd hem een arbeidsover eenkomst voorgehouden met een vast loon van 65,00 per week, doch de heer Bergsma wilde alles bij het oude laten. In 1954 werd hem een salaris van 75,00 6% vakantiegeld aangeboden en werd de huur van het huis gesteld op 6,50 per week een kwartdeel van het elektrici teitsverbruik van het bedrijfsmatige deel. Eind 1953 komt een conflict naar boven waarbij C. Klinkhamer Jz. het aftreden van het bestuur eiste omdat de coöperatie niet was komen opdagen om te hooien. Dit was afgesproken met de heer Bergsma, en een dag later met de heer Polter. Het bleek dat Klinkhamer fooien verstrekte aan Bergs- De sch De in 1955 aangestelde 2e chauffeur Jaap Buijs vertrok in 1957 alweer, en Ulbe Bergs ma, de zoon van Jan Bergsma, volgde hem op. Echter in mei 1958 namen vader en zoon Bergsma ontslag. Het bestuur werd de gemakzucht van Bergsma zat. Omdat leden meerdere malen hadden gemeld dat hij zonder afbericht, niet was komen opdagen, besloot het bestuur direct een advertentie met een oproep voor twee chauffeurs te plaatsen, waarop acht reac ties kwamen. Echter de Bergma's kwamen terug op hun beslissing met de eis dat de privétractor van Bergsma door de coöpe ratie overgenomen moest worden.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 22