chauffeur (van de tractor) werd benoemd de 17-jarige Piet Ka(a)ij met een uurloon van 0,75; tweede bestuurder werd Jaap Wied ijk. De tarieven werden ieder jaar door het bestuur opnieuw vastgesteld. De tractor werd verhuurd voor 4,00 per dag, niet-le- den betaalden een gulden meer. Het eer ste klusje voor de tractor was al op maan dag 13 december op het land van Piet Rol. De verzekering van de tractor kon onder die van Jan Prins worden ondergebracht, omdat de tractor ook onderdak gevonden had in diens dars, waar later ook de nieu we mestverdeler kon worden gestald. Met het oog op ruimere stalling voor alle machines, werd in het jaar 1951 de voor malige woning en houtloods van Jacob Heinis gekocht. De woning was bestemd voor Jan Bergsma, die toen de chauffeur van de coöperatie was. In de ledenverga dering van 23 maart 1954 werd er al over nieuwbouw gesproken, doch dat was toen nog een brug te ver. De woning en hout- loods werden bouwkundig verbeterd aan de hand van ontwerpen van Jac. Oudejans uit Harlingen. Na aanbesteding wordt er voor ruim zes-en-een-half duizend gulden aan vertimmerd door de laagste inschrijver Klaas Keetman. Voor de woning werd, in het kader van Pre mieregeling Woningverbetering, nog een subsidie gebeurd van 1.500,00 gulden! In 1959 werd besloten tien meter aan de schuur te bouwen en daarachter een spoelplaats in te richten. Timmerman Piet Jonker had, aan de hand van een tekening, deze ingreep geprijsd voor 5.000,00 gul- De schuur aan het Noordeinde nog volop in bedrijf 19

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 19