.m 1*52 van de Staatscourant d.d. 20-5-1949 wer den vervolgens de statuten gepubliceerd. Verdere bestuursleden waren Piet Wiedijk Kz., Piet Rol, Jan Prins, wed. Jaap Stekelbos en Jo Klerk (uit Graft). Deze mensen van het eerste uur moes ten in goed vertrouwen, durf en moed de coöperatie leiden. Het bestuur werd ge machtigd om landbouwwerktuigen aan te schaffen (ofte huren) en deze in goede conditie te houden om ze te kunnen ver huren of verkopen. Voor de bediening van de machines kon door het bestuur perso neel worden aangenomen of ingehuurd. Secretaris Freek Wiedijk was ook gemeen teraadslid en bestuurslid van de Boeren leenbank, niet onbelangrijk voor de coö peratie. Vrijwel de gehele bestaansperiode van de vereniging was hij secretaris, en later notulist (zonder bestuursfunctie). In een prachtig regelmatig handschrift schreef hij in vloeiende bewoordingen de notulen in drie boeken. Staande de ver gadering werden de notulen voorgelezen en altijd onveranderd goedgekeurd. Altijd met dezelfde taalfouten: Voorzitter opend de vergadering en deeld mede.... en geefd het woord aan...en steld aan de orde... Voor wie zelf voorleest, klinkt een d oft im mers hetzelfde. I De penningmeesters wisselden elkaar va ker af en werden gecontroleerd door des kundigen van de landbouwvoorlichting. In eerste instantie werd dit gedaan door de heer Polter, later opgevolgd door de heer Wennink van de Zuivelbank uit Alkmaar. Er werd een zuinig financieel beleid ge voerd, soms te zuinig, want opkomende loonwerkers durfden meer risico te nemen en doken wel eens onder de prijzen van de Coöperatie door. De penningmeester kreeg een jaarvergoeding voor zijn arbeid. De voorzitter en secretaris waren onbezol- Grootschermer uit de tijd dat de Coöperatie nog volop actief was 14 TT: li m r

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 14