toegang fort/mu seummolen en museum) 17,50 p.p.. De afvaart bij Mu seum In 't Houten Huis, Tuingracht 13, 1483 AP De Rijp. U kunt zelf de ver trektijd bepalen. Voor meer infor matie kunt u ook terecht op de web site van het muse um: www.houten- huis.nl/varen Nieuw boek in de museumbibliotheek Italiaanse Grotesken en Crabben in Haarlem. Het ate lier van Willen Jansz. Verstraeten. Tekst Jan M. Baart. Uitgegeven door Gemeente Haarlem 2008. De Gouden Eeuw van de Nederlandse schilderkunst be gint in Haarlem. Daarnaast is Haarlem echter ook de ba kermat van de faience-industrie. In 1625 vestigt zich een innovatieve ondernemer in de faience-industrie; Willem Jansz. Verstraeten. Daarom wordt dit speciale sieraarde- werk wordt ook wel het 'Hoerlems Porceleyn' genoemd. Deze pottenbakker laat zich niet alleen inspireren door geïmporteerd Chinees porselein, maar ook door Italiaan- Als het weer het toelaat kan er t/m oktober gevaren worden met de museumboot de- Maria-Lijntje. Met een groep vrienden of familie of collega's (minimaal tien personen) een heerlijk dagje uit, dat vaarplezier en geschiedenis combineert. Er zijn verschillende mogelijkheden. De kosten, inclusief toegang Museum In 't Houten Huis, zijn 15 per persoon. Andere mogelijkheden zijn een vaararrangement naar het Fort bij Spijkerboor met een rondleiding in het fort of een bezoek aan de Museummolen in Schermerhorn. Kosten (inclusief fort/mu- •ore Museumboot Maria-Lijntje WW WmmmummÊmÊÊMMÊmmÊBmËBm 1*V

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 53