Van de voorzitter, Onze tentoonstellingen, "Welgelegen in de Eilandspolder", over de geschiedenis van de tuinderijen in de Eilandspolder in het raadhuis van Graft en "Leven van de Wind", over de molens van het Schermereiland in ons museum aan deTuingracht, worden goed be zocht. Met zeer positieve reacties. Dus bezoek deze tentoonstellingen nu dit nog kan Heel veel schoolklassen met in totaal 500 leerlingen met leerkrachten/begeleiders gin gen u al voor in het uitgebreide educatieve programma dat aan de deze tentoonstel ling is verbonden. Mogelijk gemaakt door een aantal sponsors die ik vanaf deze plaats nogmaals hartelijk wil danken voor hun steun. Dit zijn het Coöperatie Fonds Rabobank Waterland, het Hoogheemraadschap Holland Noorderkwartier, de Stichting Jan Boon en hetVSB-Fonds Beemster. Dit jaar werken wij opnieuw samen met het Scheepvaartmuseum uit Amsterdam in de zogenaamde Walvisweken. Allerlei activiteiten die wij samen uitvoeren met onder an dere een verhalenverteller die tijdens een vaartocht op de Maria Lijntje vertelde over de walvisvaart in de 17e eeuw, hoe de schepen voeren, waar traan e.d. gekookt werd, etc. Eerder al vertelde ik u dat de polder Schermer (met ook het dorp Oterleek) al een paar jaar tot ons verzorgingsgebied behoort. Maar dat wij helaas nog weinig objecten over de Schermer hebben - of dit nu over de molens gaat, over boerderijen of het dagelijks leven. Het idee is om binnen een aantal jaren een aparte tentoonstelling over de Schermer te houden. Mijn oproep om ons behulpzaam te zijn bij het vinden, verwerven van relevan te objecten voor onze collectie heeft echter een beperkt aantal reacties opgeleverd. Dus opnieuw mijn verzoek of uzelf of personen in uw netwerk kent die voor ons relevante zaken over dit gebied heeft. Vanuit het museum is er ook een nieuwe aanwinst te melden. Zoals u mogelijk weet, woonde in de periode 1777 - 1781 het schrijversduo Betje Wolff en Aagje Deken in De Rijp. En in die periode werd hun belangrijkste boek geschreven dat in 1782 verscheen: de Historie van mejuffrouw Sara Burgerhart. Door financiële hulp van de Stichting Vrienden van het Museum waren wij in staat om 35 verschillende werken in 63 boekjes - vaak de eerste druk en in goede conditie - aan te schaffen. Naar de tweede helft van dit jaar toe wil ik het volgende alvast met u delen: - zoals het er nu uitziet komt er een belangrijke tentoonstelling over majolica in ons mu seum. Dit willen wij laten samengaan met de presentatie van een nieuw standaardwerk over dit onderwerp;- ons beleidsplan voor de periode 2016-2020 is in concept gereed en gaan wij als bestuur bespreken en vaststellen. Maar daar volgende keer meer over, denkt u aan mijn oproep over de Schermer? Aldert Pilkes 46 Bulletin van het museum 'In 't Houten Huis'

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 46