We rekenen op een grote opkomst! mUi Iedere rechtgeaarde Rijper kent hem wel, Jan Jansz. Weltevree, geboren rond 1595 in De Rijp. Zijn retourreis uit Jakarta in 1627 liep uit door stormen. Van het schip 'Ouwer- kerck'gingen drie scheepslieden aan wal in Korea om drinkwater aan te vullen, maar werden gevangen genomen. Waarschijnlijk is Weltevree de eerste Nederlander die voet zette op Koreaanse bodem en werd daar adviseur van de ko ning. Zijn Hollandse maatjes kwa men om tijdens een vijandelijke inval. In 1653 kwam Hendrik Hamel, na schipbreuk, Weltevree in Korea tegen en nam zijn verhaal op in zijn scheepsjournaal. In De Rijp is een beeld geplaatst naar aanleiding van dit verhaal. Een replica is in 1991 in Seoul onthuld, waarbij onze B&W, maar ook Henk Weltevreden aanwezig waren. Op 19 oktober a.s. organiseert de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland' weer zijn gebrui kelijke najaarslezing. Henk Welte vreden zal ons dan alles uit de doe ken doen over zijn bloedverwant en naamgenoot. Hij moet het weten, want hij is tenslotte de 13e nazaat van Jan Jansz. Weltevree. Henk Wel tevreden is schrijver van diverse boeken, documentairemaker (o.a. voor de VPRO) en is een Korea-kenner bij uitstek. Hij maakt daar radio- en televisiereportages en bege leidt mensen die belangstelling hebben voor het land. Om 20.00 uur zal de lezing beginnen en zal Weltevreden/Weltevree weer terugkomen in de brede school 'De Pauw', Jan Ploegerlaan 1 te De Rijp. Ruime stalling voor rijwie len en auto's is aanwezig. Wilt u Henk alvast beter leren kennen en kennis willen nemen van zijn omvangrijk oeuvre, ga dan naar: www.henkweltevreden.nl Weltevreden komt terug naar De Rijp Lezing 19 oktober 2016 Duit: L 12C Grote in de erd v Daar Verei ditie. lange sen 'r biede waar mai lanj va; W'¥W

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 44