Guus Collewijn is dinsdag 12 juli j.l. op 78-jarige leeftijd overleden. Aan Guus bewaren we dankbare herinneringen. In 1995 werd hij'gestrikt'om plaats te nemen in het OHV-bestuur. Hij heeft dat tot 2003 gedaan. In die jaren hield hij de ledenadministratie bij en assisteerde hij Cor Booij bij de opmaak en productie van de Chronyke. Nadat Cor Booij in 1999 stopte, heeft Guus nog tot 2008 de lay-out en het drukkersklaar maken van de Chronyke verzorgd. Voor het museum heeft Guus ook veel betekend. Al in het 'oude' museum aan het J.Boonplein was hij een graag geziene vrijwilliger. In die periode kwam de professionalisering van kleine musea op gang en die had ingrijpende consequenties. Registratie van objecten in de computer vond in het begin plaats met het program ma Q&A/QAbas; later werd dat allemaal weer overgezet naar het programma Adlib. Guus heeft deze conversie voor ons gerealiseerd en stond mede aan de basis van de museum website. Zijn expertise met het computergebeuren kwam daarbij goed van pas, en hij hield dit voor ons werkend. Hij deed dit steeds op een deskundige en degelijke wijze, zocht net zolang tot hij een goede oplossing had gevonden, en was prettig om mee samen te werken. I :m4m in memoriam: Augustinus Maria (Guus) Collewijn In 2004, tijdens de aanloop naaren de verhuizing van ons museum naardeTuingracht, heeft Guus vele uren besteed aan het computergebeuren. Zo heeft hij er onder meer voor gezorgd dat er in onze vaste opstelling mini-presentaties kwamen, die eenvou dig, en vlekkeloos gingen werken op de aangeleverde computers. Een systeem dat nu nog steeds naar tevredenheid functioneert. Daarnaast zorgde hij voor de lay-out van onder meer het beleidsplan, de jaarversla gen en brochures die het museum nodig had om sponsoren achter onze plannen te krijgen. Mede door zijn inzet en kundigheid kon het museum zich presenteren als een club die met weinig geld toch een goed product weet te leveren. Zijn drukkersachter grond en gevoel voor vormgeving herkende je duidelijk in het resultaat. Na de verhuizing heeft hij nog een lange reeks van jaren onze ict-infrastructuur wer kend gehouden. Guus was voor ons een loyale en gemotiveerde vrijwilliger, die van onschatbare waar de is geweest. Je kon op hem bouwen, hij was er gewoon als je hem nodig had, des kundig, degelijk en hij hield niet van 'teveel poespas'. Zo zullen wij hem ons ook blijven herinneren. Hij is overleden aan de spierziekte ALS, waaraan hij al geruime tijd leed. De besturen van de Oudheidkundige Vereniging en van het museum wensen zijn vrouwïoos en haar kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 41