G" VtA P O s o [cUvJ it RaADHUISBERICHTEN goed bericht... Dat de afgelopen nieuwe Kroniek in kleur was, is kennelijk niemand opgevallen, want er is in het geheel niet op gerea geerd. Afin, waarschijnlijk is geen bericht September alweer. Een beetje een 'rare Kroniek, met 'maar' twee stukken. Niet omdat we een tekort hebben/hadden aan kopij, maar omdat het qua ruimte gewoon een beetje ongelukkig uitkwam. Laten we maar eens beginnen met een rectificatie. In de Kroniek van december 2015 stond een verhaal van ondergeteken de over de seinpaal van Spijkerboor. Daar in staat op blz. 19 een foto van een molen met een seinvlag met als bijschrift 'Molen G bij Schermerhorn met de seinvlag in top'. Het gaat hier echter om de (nog steeds bestaande) poldermolen van de Zijpe en Hazepolder. Het was dhr. G.H. Keunen (oud-medewerker - de molenspecialist - van RDMZ, tegenwoordig Rijksdienst Cul tureel Erfgoed) uit Utrecht die ons - via Leo den Engelse op attent maakte. Bij deze rechtgezet. De zomeravondwandeling in Purmerend is bezocht door ca. 30 leden. Door miscom municatie was er echter maar één gids. Het toeval wilde echter dat Rijper (én oud Pur- merender) Jan Prins ook mee was. Hij las zo af en toe eens voor 'uit eigen werk', zodat de gids de nodige ondersteuning kreeg. De oproep in de vorige Kroniek voor een nieuwe ledenadministrateur heeft wat op geleverd. Rijper Paul Rietveld heeft deze schone taak op zich genomen. Welkom Paul! Tijdens de eerst volgende bestuurs vergadering zullen wij als bestuur kennis met hem gaan maken. Penningmeester Bertha van der Steen, die enige tijd als in terim heeft gefungeerd, wordt bij deze be dankt voor haar goede zorgen. De excursie naar Den Bosch was weer ra zendsnel uitverkocht. Als deze plaatsvindt, ligt de Kroniek bij de drukker. Volgende keer meer hierover dus. Deze Kroniek dan. Zoals gezegd maar twee 'echte' artikelen. Diederik Aten neemt ons mee naar de watersnood van 1916, dit jaar dus 100 jaar geleden. Een prachtig artikel, waarin zo'n beetje alle dorpen van ons ver spreidingsgebied aan bod komen. Cora Ney schrijft in een onderhoudend stuk over de jarige school in Driehuizen. Verder veel vaste rubrieken, dus kortom voor ieder wat wils. De 'Uit de Pen van...' gaat over het schrij versduo Betje Wolff en Aagje Deken in hun 'Rijpertijd'. Het museum heeft via een vei ling de hand weten te leggen op een groot deel van het oeuvre van deze dames. Het stuk hierover was dermate uitgebreid dat we dit in mootjes hebben moeten hakken. Deze keer de beschrijving wat er zoal is verworven. Veel leesplezier. Eric Berkhout I

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 3