jGfes school. Na het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd kreeg hij toestem ming van de gemeente om in de onderwij zerswoning te blijven wonen. Niet langer bepaalt de gemeente naar wel ke school de kinderen moeten gaan. Een deel van de huidige leerlingen woont nog steeds in het dorp en nabije omgeving, er is echter ook al jaren een toename van leerlingen uit verder weg gelegen dorpen. Toen meester Johannes Vermeer in 1931 afscheid nam, telde de school 42 leerlin- de zangles de kinderliedjes door de open ramen hoorbaar zijn, is er in het nog altijd kleine en stille Driehuizen niet veel fanta sie voor nodig om even honderd jaar terug te gaan in de tijd. Cora Ney-Bruin geleden de knikkertijd weer aan In de op slagruimte staan de stelten klaar om net als de kinderen in 1916 weer een wedstrijd te doen wie het verst kan steltlopen. Gymnastieklessen worden nu in de kerk of op het Klavertjesveld gegeven. Het huidige schoolhoofd woont niet meer in de onderwijzerswoning, daar wonen Jan en Ineke Hoekstra. Jan Hoekstra was tot 2011 hoofdonderwijzer van de Driehuizer gen, nu beweegt het aantal zich reeds ja renlang rond de 80. De schoolfeestjes wor den nu schoolreisjes genoemd en zijn nog altijd een jaarlijks feest voor de leerlingen. Niet meer met paard en wagen en ook niet meer standaard naar Artis. Het onderwijs heeft zich, net als het schoolgebouw, aan gepast aan de huidige tijd. Het vak Nuttige Handwerken is verdwenen. En toch, op een mooie lentedag, als de kastanjebomen op het schoolplein staan te bloeien en tijdens De school anno 2016 ;Ö&S5>1 - Wlf IIIIIH';' V. t§8S^Jp<j V-^' V ASK.w?1 •->. ^k>; 'TT.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 33