terdagmiddag rijdt een autobus met leden van het bekende Alkmaarshe muziekcorps "Solo Deo GloriaDriehuizen in. Zij stellen zich met hun muziekinstrumenten in rij en op en opwekkende muziek spelend marcheren zij door het dorp naar de on derwijzerswoning. Johannes Vermeer en echtgenote zijn trouwe donateurs van dit muziekcorps en zeer blij verrast met het onverwachte bezoek. Onder grote be langstelling van het gehele dorp worden vervolgens twee nummers koraalmuziek gespeeld. Daarna marcheert men naar het welbekende café De Vriendschap om ver volgens, na de nodige consumpties en in jolige stemming, weer met de bus terug te keren. Johannes en echtgenote verhuizen naar Alkmaar. Helaas overlijdt Gerritje Vermeer reeds enkele jaren later, en na een lang ziekbed, op 28 april 1940, ook Johannes. Ongetwijfeld zullen een aantal oud-leer lingen de begrafenis van hun oude school meester hebben bijgewoond. Honderd jaar later, de school in 2016 De verbouwing van 1975 Zowel de school als de onderwijzerswo ning staan, uiteraard aangepast aan de moderne tijd, nog op dezelfde plek in het dorp. In 1975 vindt er grondige verbou wing plaats en met de invoering van de wet op het basisonderwijs in 1985 krijgen ook de kleuters een plek. De school krijgt een nieuwe naam: basisschool de Over- hael. In 2001 wordt de school te klein en vol doet niet meer aan de geldende eisen van de tijd. Eind 2002 wordt een aanvang ge maakt met een grote renovatie en uitbrei ding met een derde lokaal. Op vrijdag 16 mei 2003 is de officiële opening. Door een onverwacht grote toename van het aantal leerlingen in de volgende jaren blijkt ook een vierde lokaal noodzakelijk.Opnieuw volgt een (interne) verbouwing en in okto ber 2014 wordt het bovenlokaal in gebruik genomen. Het resultaat is een honderd jaar oud ge bouw dat na alle verbouwingen en aanpas singen in 2016 een schitterende, moderne en goed uitgeruste school herbergt die voldoet aan de ei sen van de tijd. De school heeft vier groepen en met acht leerkrachten (deels parttime) leerkrachten. Op het schoolplein spelen de kinde ren en de kastan jebomen bieden schaduw op warme zomerdagen. Het hoepelen is ver dwenen maar ieder voorjaar breekt net als honderd jaar

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 32