Schoolfeest te Bergen in juni 1923 dorp een collecte gehouden, er is fl. 165,85 opgehaald. Als blijkt dat er een kastekort is van ruim vijf gulden wordt dit door de commissieleden uit eigen zak aangevuld. Op 9 juli is het zo ver. De drie hoogste klassen gaan per rijtuig naar Akersloot. De koetsiers zijn de heren (meester) Ver meer, Maderom en Hoogland. Van daaruit gaat men per stoomboot van de rederij Alkmaar Packet naar Amsterdam, het ge zelschap reist eerste klas. Bij het Centraal Station staat de, speciaal voor deze dag door de feestcommissie afgehuurde, elek trische tram al klaar voor een retourtje Artis. Het toegangskaartje voor Artis kost een kwartje en een ijswafel drie cent. To taal kost het reisje fl. 108,44. Om kosten te besparen wordt eten en drinken door de begeleiders meegenomen, alles ingekocht bij middenstanders in Driehuizen. De 70 krentenbroodjes bij bakker Weijman, 60 witte broodjes bij bakker Vries, 1 pond runderrookvlees bij kruidenier Honig, een Edammerkaas, een kilo roomboter en een half blik biscuit bij Kieft en omdat het een feestdag is ook nog 60 Kwattarepen en een kilo sinaasappelzuurtjes bij kruidenier Vink. Met de spreiding van inkoop worden alle winkeliers te vriend gehouden en zo verdienen zij ook nog iets aan het school feestje. Voor het reisje van de laagste klassen blijft dit jaar nog 77 gulden over. Genoeg voor een reis met paard en wagen naar Ber- gen-Binnen en Egmond aan Zee. In totaal gaan er tweeëndertig kinderen en zes begeleiders mee, verdeeld over acht rijtui gen. Koetsiers zijn de heren Spaan, Acker- man, Lakeman, Gerritsen, De Boer, Over, Vries en Ploeger. Meester Vermeer gaat mee als begeleider/schoolhoofd. Ook voor deze reis worden de nodige etenswaren in het eigen dorp gekocht. Als drank wordt dertig liter afgekoelde melk meegenomen van boer Groot uit Driehuizen. Voor het eerst met de auto Drie jaar later, in 1923, gaan de vier hoog ste klassen voor het eerst met auto's op schoolreisje. Driehuizer bodedienst Ide Honig en de heer Kieft rijden de auto's. Uiteraard weer naar Artis. Tijdens de bio- Bij de Zuiid- chitect au 74(tUé/Sti> on I. fi.lt mmmm mm voor h omterwi ver de school

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 30