Vakanties en Schoolfeesten (tekst met toe stemming deels overgenomen uit: Thuis in Drie huizen'van Tanja Schermerhorn en Noor Ney) In ieder schooljaar, dat loopt van 1 mei tot 30 april, zijn er vier vakanties 'vacantiën' genoemd. Zo staat in het lesprogramma dat de Te Vacantie van Goeden Vrijdag tot en met den Maandag na Paschen; de 2e Va cant ie Van den laatsten Zaterdag in Juli tot en met den Maandag, 2 weken daarna; de 3e Vacantie De 3 kermisdagen en de 4e Vacan- tie Van 24 December tot 3 Januari is. Op den tweeden Pinksterdag en den Hemelvaarts dag wordt geen school gehouden'. De meeste kinderen brengen de vrije da gen en vakantietijd in het dorp en omge ving door. De wereld daarbuiten is voor de Driehuizer kinderen vooral groot en on bekend. Maar minstens één keer per jaar houdt met het organiseren van dit feest. Want een feest is het zeker. Voor de meeste kinderen de enige keer dat zij buiten het dorp en de Schermer komen en dat geldt overigens ook voor veel van de volwassen begeleiders. Op de foto's van de school reisjes staan standaard veel volwassenen, meest mannen. De hoogste klassen gaan naar Artis, de jonge kinderen gaan bij mooi weer naar zee en bij slecht weer naar de duinen. Het zijn dagen waar de kinderen zich al weken van tevoren op verheugen. Zo'n gebeurtenis! Per stoomboot naar Artis, met de koet sier naar zee In 1920 wordt de vergadering van de feest commissie in het huis van kruidenier Jaap Ouweltjes gehouden. Men besluit om naar m wordt een gezamenlijke reis ondernomen: het schoolreisje, in die tijd schoolfeest genoemd. Hiervoor is een heuse commis sie aangesteld, die zich uitsluitend bezig Artis te gaan. De commissie bespreekt het programma en de kosten. Om voor het schoolfeest de benodigde financiën bij el kaar te krijgen, hebben twee dames uit het DE MOTORSALONBOOT „ALKMAAR" BIJ ZAANDIJK - a r-

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 29