meester Vermeer geaccepteerd zoals blijkt Het buurtschap De Hut blijft hiertegen uit diverse raadsverslagen. Zo schrijven de protesteren. In februari 1925 schrijft mees- bezorgde ouders Veldhuis, Schot en Rig- ter Vermeer namens de plaatselijke Com- terink, die nabij de Spaanbrug en 'De Hut' missie van Toezicht op het lager Onderwijs wonen in 1918 aan de raad dat zij protes- aan de raad dat:'de wenselijkheid te kennen teren tegen de nu toe geldende maatregel wordt gegeven om de grens der schoolwij- waardoor hunne kinderen gehouden zijn ken Driehuizen en Grootschermer zoodo de O.L.School op het dorp Groot Schermer te nig te wijzigen dot de gezinnen von De Hut bezoeken terwijl op korte ofstond in Driehui- voortaan gerechtigd zouden zijn hunne kin zen de gelegenheid doortoe bestaatde deren te sturen noor de school te Driehuizen'. afstand naar de school in Groot Schermer bedraagt 2400 meter, die naar de school te Driehuizen 1200, gerekend vanaf'De Hut' (een buurtschap tussen Driehuizen en de Spaanbrug). Het lijkt een tamelijk precieze afstandsschatting. Hebben deze ouders al stappentellend de afstand berekend, of zal het toch een schatting zijn? Hoe de meting ook gedaan is, het is niet waarschijnlijk dat de burgemeester de afstand is gaan nameten. Of het verzoek van de ouders werd ingewilligd, is niet in raadsverslagen terug te vinden. Misschien werd het tijdelijk toegestaan. Uit een correspondentie van enkele jaren later blijkt dat de gemeente de 'oude' in deling van schoolwijken (weer?) hanteert. Jaren twintig met kinderen op het schoolplein. Rechts het berghok annex gymlokaal Ook in 1929 vraagt een ouder toestem ming om zijn zoontje naar school in Drie huizen te laten gaan, ditmaal wordt niet de afstand als reden genoemd, maar de overblijfmogelijkheid: 'ondergetekende verzoekt hierbij beleefd vergunning om zijn zoontje, het welk hij met mei o.s. de school wilde loten bezoeken, noor Driehuizen te mogen loten goon, zulks met het oog op de middaguren aangezien hij don 's middags bij mijn broeder worm eten krijgt en onder toezicht is, door een kind van 6 joor in zijn oog nog te jong is om 2 uur op straat te loten loopen en mocht hiervoor bezwoor wezen don denkt hij er sterk over om nog een joor te wachten. Hoogachtend, A. Volger'. ■r 1

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 24