Oproep Ondergetekende vraagt langs deze weg uw medewerking. Sinds tweeënhalf jaar ben ik bezig om in een Excel-file alle woningen in de oude kom van De Rijp vast te leggen. De oude kom is in deze een ruim begrip, want de tocht gaat van het Westeinde naar het Oosteinde, terug over de Kralinger- en Tuingracht, zo door de Buurtjes naar het Zuidein de. In de file probeer ik (oud-)bewoners/eigenaren te plaatsen bij bepaalde jaartallen, die lopen van 1832 tot nu. Ook komen gebeurtenissen als sloop, (grote) verbouwingen en brand aan de orde. Geen gemakkelijke opgave, en omdat de Rijper huisnummering in het begin van de vorige eeuw op z'n zachtst gezegd 'een zootje'was, is het soms een onoplosbare puzzel. Een gang naar het kadaster zou het eenvoudigst zijn, maar gelijk ook de meest kostbare. Het kadaster weet namelijk van prijzen. Veel Rijpers die geïnteresseerd zijn/waren in de geschiedenis van hun woning hebben bij het Kadaster een uittreksel besteld met daarop alle personen die ooit eigenaar waren van het pand. Navraag bij het kadaster leerde dat dit 'product' van tijdelijke aard was en niet langer verkrijgbaar is. Toentertijd kostte het vijftien gulden en om de mensen nog een beetje waar voor hun geld te geven, is het document voorzien van een groenige marmerstructuur en sierlijke krul letters. In een lijstje ziet het er best aardia uit. Waar ik nieuwsgierig naar be gevens op zo'n document. I- uittreksel? Ik zou er heel graa van willen maken, of een fotc de eventuele lijst er ook omh ven. Zelf een foto maken ka Het e-mail adres van de ree is: eberkhout@gmail.com. "I foon: 0299671522. Rest mij n te zeggen dat het niet voc publicitaire doeleinden is. Met veel dank alvast..! Eric Berkhout

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 15