STARNMEER OPHAALBRUG V ZUIDER STRAAT OOST-GRAFTDIJK \y De situatie in West-Graftdijk vóór 1929. In het middenparallel aan de toenma lige Dorpsstraat (nu Zuiderstraatde gedempte Kloosterhaven. worden over de kosten. Uiteindelijk be steedde de gemeente Graft in november 1929 de demping van de Kloosterhaven aan met het oog op de volksgezondheid. De kosten werden begroot op 5.500 gul den. Het heemraadschap zegde een bij drage van 400 gulden toe. Meteen liet de gemeente de pal langs de huizen lopende Zuiderstraat iets over het gedempte water verleggen. GS maakten in hun brief van mei 1916 ook aanmerkingen op de manier waarop het dijkbeheer was geregeld. Het college acht te het voor goed onderhoud noodzakelijk dat het Heemraadschap de Eilandspolder de dijk helemaal in eigendom verkreeg. Dat was niet het geval omdat de ringdijk zoals gezegd in de dorpen vaak deel uit maakte van particuliere erven. Daarom stelden GS voor het reglement van be stuur van het heemraadschap zodanig te wijzigen dat dit de hele dijk in onderhoud nam tegen een afkoopbare jaarlijkse ver goeding van de onderhoudsplichtigen. Het heemraadschap meldde vervolgens dat het al begonnen was stukjes dijk te verwerven, maar algehele overname ging nooit lukken omdat de erven vaak erg klein waren en er ter plekke geen ruimte bestond om de dijk te verleggen. Wel ver zochten dijkgraaf en heemraden de colle ges van B en W van De Rijp, Schermerhorn en Zuid- en Noord Schermer bij werken aan de bestrating van de dorpsstraten die tevens waterkering waren, deze meteen geleidelijk te verhogen v- s 1 12 r

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 12