et noorden RHHKHfi als de noordoprit was een dikke 250.000 Ook aan de noordkant van het kanaal kubieke meter zand nodig. Een logistiek moest gesloopt worden. De oprit aan probleem, want als dat per vrachtwagen de noordzijde was zo gesitueerd dat de zou gebeuren, kon dat wel eens tussen de (pacht)boerderij van Willem Zwart in de vijftien en de twintigduizend ritjes gaan weg stond. Misschien nog niet eens zo- opleveren. Men bedacht een veel beter al- zeer een belemmering voor de bouw van ternatief, en bijna binnen handbereik: het de opritten, maar het dijklichaam zou on- Alkmaardermeer. geveer beginnen onder het voorraam van boer Zwart. Afbraak van de net vijftig jaar In het 'Buiten-Krommenie', een gedeelte oude stolp was dus de enige optie. Met de van het meer tegen Uitgeest aan, lag een eigenaar werd een deal gesloten om vier- zgn. profïelzandzuiger. Deze zoog zand honderd meter westwaarts een splinter van de meerbodem, dat weer in drijven- nieuwe stolp te realiseren. Men ging voor de bakken door een sleepboot richting steen-voor-steen-afbraak, wellicht om de Kogerpoler werd getrokken. Daar lag een stolp elders weer op te bouwen, zgn. bakkenzuiger van de Ballast Mij (toen Rond april 1960 kon de boer met zijn gezin nog niet gefuseerd met Nedam), die door over, en kon de sloop van start gaan. middel van een buizenstelsel het zand op spoot. Uitgerekend werd dat de bodem van het meer (in dit bewuste deel) uitein delijk maar een meter of vijf zou zakken. \i W>

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 9