gaat. De volgende personen en instellin gen schonken afbeeldingen: mevr. L. van Ammers (twee prentbriefkaarten en een foto); basisschool St. Jozef (klassenfoto's); de heer en mevrouw Den Engelse (foto's van De Rijp, van betegelde schouwen en van meubilair uit de voormalige kerk van Graft in de kerk van Willemstad); de heer P. Floore (foto's molensteen op plaats De Reiger); de heer R. Groot (foto's Jan Ploe ger); de heer A. Hodde (foto burgemeester Oosterop); mevrouw M. Hoek (prentbrief kaarten Schermer en Driehuizen, brochure Schermerland); de heer G. Huijgen (dia's Pre htige aanwinst: de vrachtauto van transporteur Honig uit Driehuizen Stoop (prentbriefkaart Graft); mevrouw M. Verkerk (foto plastiek Baanbreker); familie Zijp (via Martin Dalenberg: vroege kleu rendia's van De Rijp en omgeving door veearts W.A. Zijp). Op ons verzoek maakte Cees de Gooijer foto's van de beide schou wen in het huis van de familie Deckwitz. De samenstelling van het groepje dat zich ook in 2014 bezighield met de Collectie Afbeeldingen van de OHV bleef ongewij zigd: Wilma den Engelse, Jan Kaptein en Leo den Engelse. Voor de continuïteit van ons werk is verjonging langzamerhand wel nodig: de gemiddelde leeftijd van ons ploegje is 76 jaar! Ook in de eerste maanden van 2016 is er weer interessant materiaal bin nengekomen, dus iemand met een vrije dinsdagmorgen, belangstelling voor historische afbeeldingen en een beetje handig op een PC is van harte welkom. Leeghwaterfeesten); mevrouw M. de Jong - de Herder (foto's door Floris de Jong van huizen De Rijp); de heer en mevrouw Kap tein (prentbriefkaarten van Schermer en Grootschermer, foto's Tuingracht, De Rijp, een foto van de honderdjarige mevr. G. Stoop); de heer J. Los (winterfoto's Scher- merhorn); mevr. E. Nooij (prentbriefkaart nieuwe brede school De Balein); mevr. M. Okx (foto's Blauwe Huis, Schermerhorn); mevrouw G. Roelofsen (foto's Ora et La- bora, Grootschermer); mevr. S. Schotsman (nagekomen schenking van een prent briefkaart van Grootschermer); mevr. R. Vrijwel elke dinsdagmorgen zijn we van 9.30 tot 13.00 uur (en vaak later) in Museum In 't Houten Huis bezig met de collecties afbeeldingen van OHV en Museum. Met vragen of opmerkingen kunt u daar terecht (0299 671286) maar u bereikt ons ook via leo@denengelse.nl of 0299 673044. Leo den Engelse Wilma den Engelse Jan Kaptein 47 L t

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 47