Verslag OHV-Collectie Afbeeldingen over 2015 De gebeurtenis, die bij ons drieën de bes te herinnering achterliet, was de lancering van een kleine 1600 afbeeldingen van panden binnen het Beschermd Dorpsge zicht van De Rijp vanaf de beeldbank van het Regionaal Archief Alkmaar. Het ging gepaard met een minitentoonstelling in Museum In 't Houten Huis, waar van een aantal panden zowel de zwartwit foto uit 1970/5 getoond werd als een recente - door Gervien Pielage gemaakte - kleu renfoto. De verschillen waren opvallend, gelukkig was er meestal sprake van een verbetering. Wie wil weten hoe een (pak) huis, school of kerk in het oude dorp er be gin jaren 1970 uitzag, kan terecht op De leden van de to dienst in ak Adlib ingevoerde afbeeldingen (foto's, prentbriefkaarten, dia's etc.) met ongeveer 500 tot ruim 6500. Ingevoerd worden niet alleen het plaatje, maar ook een beschrij ving, gegevens over de herkomst, tref woorden en dergelijke. Er waren op onze dinsdagen in de wer kruimte van het museum regelmatig be zoekers. Zo hebben we onder meer kennis gemaakt met de heer W. Heine, de nieuwe voorzitter van de OHV, en de heer P. Bitter, stadsarcheoloog van de gemeente Alk maar. Beiden hebben een indruk gekregen van wat de OHV Collectie Afbeeldingen in houdt. Regelmatige gebruikers van de Collec tie Afbeeldingen zijn de OHV (voor de Kro niek) en Museum In 't Houten Huis (meestal voor tentoonstellingen). Daarnaast hadden we bruikbare afbeeldingen voor de heer en me- www.regionaalarchiefalkmaar.nl/collec- ties/beeldcollectie Al die afbeeldingen zijn door onze werk groep, in samenwerking met de heer M. Verkerk, geïdentificeerd en beschreven en kregen in 2015 ook een plaats in de eigen database (Adlib) van de OHV. Die is echter niet via internet toegankelijk. In het afgelopen jaar steeg het aantal in vrouw Aries-Blokdijk (af beeldingen van panden op de Tuingracht i.v.m. voorgenomen nieuw bouw op het erf van aannemer Slot), voor de heer M. Bosch (afbeel dingen uit de Schermer voor geo-caching), voor mevr. M. van Gogh van de Schermer Mo lens Stichting (nieuwe opstelling in de Mu seummolen) en voor de heer J. de Lange (foto's Rechtestraat 27 i.v.m. voorgenomen verbouwing). Het is prettig om te merken, dat allerlei mensen intussen de weg naar de OHV Col lectie Afbeeldingen weten te vinden, ook als het om afbeeldingen van de Schermer 46

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 46